Kronika Trybunalska: Frog na skalę naszych możliwości

Sobota, 03 kwietnia 20214
Od 20 marca, dokładnie od 10.37 mamy astronomiczną wiosnę. Wiosna w tym roku oznaczała też koniec Wiosny, która została wcielona do nowej partii lewicowej. Nazwę tejże znają właściwie tylko jej członkowie, z byłym piotrkowskim posłem Arturem Ostrowskim na czele. Dobre i to.
fot. pixabay.com / Cock-Robin fot. pixabay.com / Cock-Robin

 

W  całym kraju wprowadzono lockdown. Znów zamknięto prawie wszystko, ale na szczęście nie kościoły, gdzie będzie się można modlić w intencji pokonania koronawirusa. „Nie pomogły suplementy, może czas na sakramenty" – brzmi hasło reklamowe jednej z diecezji.

 

Będzie nowy parking przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Placówka otrzymała na ten cel duże dofinansowanie z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Wbrew obiegowym, zapewne krzywdzącym opiniom, szpital się rozwija, rozrasta i ma udanego  rzecznika. Nareszcie.

 

Jeszcze w tym roku przy ulicy Rzecznej powstanie pumptrack. Tamtejszy "Szczekanica Central Park"  (sama nazwa obiecuje wiele!) będzie bowiem rozbudowany m.in. o tor do ekstremalnej jazdy na rowerze. Na razie najlepszy  pumptrack znajduje się na  ulicy Moryca, ale zdaje się że jego powstanie nie było konsultowane z mieszkańcami. Mało tego: oni wcale nie są z tego zadowoleni.

 

Policjanci z bełchatowskiej patrolówki zatrzymali 36-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.  On jednak uznał, że to jeszcze nie ten czas i aby uniknąć zatrzymania, schował się przed policjantami w wersalce. Najbliższy czas mieszkaniec gminy Bełchatów spędzi za kratami, gdzie za wersalkę będzie służyć prycza. A w niej niełatwo się schować.

 

Strażnicy miejscy patrolując teren miasta zauważyli nielegalne odprowadzenie ścieków z jednej z posesji przy ul. Sulejowskiej w Piotrkowie.

Nieczystości wylewały się z dwóch rur kanalizacyjnych, których wylot skierowany był w pobliskie zarośla, tworząc rozlewisko łączące się z potem z rzeką Wierzejką, zasilającą zbiornik Bugaj. Stan instalacji i powstałe bajoro wskazuje na to, że ten proceder trwał od dłuższego już czasu. Wlepiono mandat. Wysokość: 500 zł. Pięćset złotych! Śmiało można więc uznać, że inwestycja się opłaciła.

 

Grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie (Pioma po prostu) postanowiła wykazać się kreatywnością i wypromować swoją szkołę w niecodzienny sposób. W ramach zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości stworzyli wierny model budynku swojej szkoły w popularnej grze komputerowej Minecraft. Jednak praca zdalna, przy komputerze, może mieć swoje plusy.

 

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w poniedziałek do kontroli osobowe audi, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. 22-latek poruszał się ulicą Nowy Port w Tomaszowie Mazowieckim z prędkością 123 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 73 km/h. Mężczyzna zakończył swoją jazdę w miejscu kontroli, utracił bowiem uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Ponadto został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł i nałożono na niego 10 punktów karnych. To był Frog na skalę naszych możliwości.

 

W piątek można było wziąć udział Ekstremalnych Drogach Krzyżowych. Ich ideą jest rozważanie tajemnic wiary podczas samotnej, długiej, nocnej wędrówki – pisał epiotrkow. Pomysł zakłada samotne przejście trasy, która musi spełniać pewne wymagania. Powinno to być 40 km, które przemierza się  w nocy, w pełnym skupieniu i rozważaniu tego jak wygląda nasza wiara. Jeden z uczestników napisał potem: „Wziąłem udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, bo to piekielny sposób na poznanie swoich limitów". Zwracamy uwagę na słowo „piekielny".

 

 

W nocy z soboty (27.03) na niedzielę (28.03) zmieniliśmy czas na letni. Gdyby jeszcze dało się  jednej nocy zmienić czas z gorszego na lepszy, byłoby naprawdę fajnie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga04.04.2021 20:11

W normalnych krajach za takie rajdy zabierają prawo jazdy na rok, a mandat jest tak z 10 razy większy od naszego.

10


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)04.04.2021 18:30

A ja widziałem ostatnio BMW jadące zgodnie z przepisami... Ale nie na naszych blachach... Niestety.

20


Aniula ~Aniula (Gość)04.04.2021 14:52

W Moszczenicy też krąży takie białe auto z czarną maską, co zawsze jeździ 3 razy tyle i można i trzeba przed nim uciekać z drogi.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat