Sprawa wielkiej wagi

Tydzień Trybunalski Sobota, 27 marca 20213
W całym kraju wprowadzono lockdown, co w wielkim uproszczeniu oznacza że prawie wszystko jest zamknięte. Jak wiemy z reklamy, słowo „prawie” robi różnicę, dlatego cieszmy się z byle czego – tzn. z tego, że jednak coś jest otwarte. Np. niektóre umysły.
fot. pixabay.com / TheDigitalWay fot. pixabay.com / TheDigitalWay

W ubiegłym roku odnotowano w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim wzrost kradzieży samochodów. Ta swoista poprawa statystyk może wynikać z dwóch rzeczy: albo w czasie pandemii złodzieje mają więcej czasu, albo na wolność wyszedł jeden, ale skuteczny.

 

Po kilkumiesięcznej przerwie elektryczne hulajnogi znów są dostępne dla użytkowników z Piotrkowa. Usługa ma być aktywna co najmniej do końca listopada. Hulajnoga to spore wyzwanie dla polonistów. No bo: rower – rowerzysta, motocykl – motocyklista, hulajnoga - ….?

 

W piątkowe popołudnie w jednym z mieszkań na tomaszowskim osiedlu Niebrów niemal doszło do tragedii, gdy podczas zakrapianej imprezy właściciel mieszkania pchnął nożem w klatkę piersiową kolegę, z którym chwilę wcześniej pił alkohol. Przypominam starą zasadę: nie pij byle czego, byle gdzie i z byle kim.

 

Przed piotrkowskim sądem odbyła się kolejna rozprawa znanego dziennikarza Kamila Durczoka, który prowadząc samochód po pijanemu (prawie 3 promile!) spowodował kolizję z pachołkiem na autostradzie A1 pod Piotrkowem. Prokuratura zarzuca oskarżonemu sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i żąda dla niego 2,5 roku więzienia. Czym się różni stół od pana Kamila? Stół, jak jest up….y to nie wsiada za kierownicę.

 

Oprócz powrotu hulajnóg, władze miasta przygotowały dla mieszkańców kolejną mobilną rozrywkę w tych trudnych czasach: 1 kwietnia ma się rozpocząć kolejny sezon piotrkowskiego roweru miejskiego. Do dyspozycji piotrkowian będzie 80 rowerów rozmieszczonych na dziesięciu stacjach. Z miejskich jednośladów będziemy mogli korzystać do 31 października. Piotrków to jednak miasto wyjątkowe, gdzie atrakcja goni atrakcję.

 

Przeszło 516 tys. złotych zebrali wolontariusze WOŚP w tegorocznej edycji akcji w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim. To rekord, który zdecydowanie przewyższa zeszłoroczny wynik. Przypomnijmy, że działały u nas dwa sztaby. Podobno ich szefowie ułatwiali sobie życie, jak tylko mogli. No i są efekty.

 

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, na podstawie zebranych dowodów dotarli do miejsca, gdzie był produkowany nielegalny alkohol. - Na jednej z posesji w gminie Gorzkowice podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli ponad 100 litrów bimbru. W miejscu zamieszkania mężczyzny znajdowała się również aparatura służąca do przygotowania trunku – napisał portal epiotrkow.pl. Zaraz tam trunku. A może to był tak potrzebny płyn do dezynfekcji?

 

Gorzkowiccy policjanci mieli ostatnio sporo pracy. Np. najpierw znaleźli, a potem ukarali mężczyznę, który wylewał nieczystości w lesie w gminie Rozprza. Teraz będzie musiał sprzątnąć fekalia i zapłacić za swoje niegodne zachowanie. Łatwo się mówi – uprzątnąć fekalia. Pamiętajmy, ile roboty miał Herkules w stajni Augiasza.

 

20 marca grupa lokalna fundacji Viva! w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowała akcję uliczną przed Galerią Focus Mall z okazji Dnia Bez Mięsa. Aktywiści i aktywistki stanęli z banerami, rozdawali ulotki z przepisami i rozmawiali z zainteresowanymi osobami o diecie roślinnej. Niestety, więcej było niezainteresowanych.

 

Ze świata sportu. Piłkarka ręczna Joanna Waga od następnego sezonu będzie reprezentowała barwy Piotrcovii. Zdaniem niżej podpisanego to najlepsza zawodniczka ligi. Asia już kiedyś występowała w MKS, a teraz związała się z piotrkowskim klubem dwuletnim kontraktem. Dla kibiców żeńskiego szczypiorniaka w Piotrkowie to sprawa wielkiej wagi.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Fatum ;) ~Fatum ;) (Gość)27.03.2021 14:20


Joanna Waga stylem gry przypomina Agatę Wypych. Rzut niby taki bez polotu a okazuje się skuteczny. Także wzmianka zrozumiała panie redaktorze. Pozdrawiam

21


Proszę poprawić Pani ~Proszę poprawić Pani (Gość)27.03.2021 13:53

Proszę poprawić. Stajnię Augiasza posprzątał Herkules, a nie Augiasza.

30


śmieszek ~śmieszek (Gość)27.03.2021 09:52

Znaleźli 100 litrów bimbru. Pytanie. Bimbru czy zacieru .Bo to "subtelna" różnica. Walka w Polsce z tzw. bimbrownictwem trwa od zawsze. Jak "bimbrownik" rozpija innych to jest be. Jak państwo "dba" o zdrowie społeczeństwa to jest dobre. Dbanie o zdrowie przez przez państwo polega przede wszystkim na podnoszeniu ceny. O jakości trunków się nie wspomina. Butelka 0,5 l kosztuje w sklepie plus minus 26 zł. Z tego 90 proc. to podatki i opłaty. Bimbrownik nie bierze więcej niż 10 zł za 0,5 l a "napój" często jest o niebo lepszy od sklepowego.

81


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat