Advertisement

Artykuły do tagu: rowerzysta

Potrącenie rowerzysty na Sienkiewicza. Policjant zawieszony
Wracamy do sprawy potrącenia rowerzysty na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Sienkiewicza, do którego doszło pod koniec maja. Z informacji, jakie uzyskaliśmy z KMP w Piotrkowie, wiemy, że potrąconym na przejściu dla pieszych rowerzystą był pijany policjant.
Potrącenie rowerzysty na ul. Sienkiewicza  (ZDJĘCIA)
Nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu jednośladem. Mężczyzna z obrażeniami ciała, został zabrany do szpitala.
Potrącenie rowerzysty przy rondzie Osieckiej
Do potrącenia rowerzysty doszło w środę (27.04.2022) na skrzyżowaniu ulic Kostromskiej i Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim.
Z czterema promilami na rowerze
4 promile alkoholu we krwi miał rowerzysta, który "zygzakiem" jechał przez Kolonię Plucice w gminie Gorzkowice. Pijanego cyklistę na gorącym uczynku złapali policjanci.
Z 4 promilami na dwóch kółkach
Policjanci z bełchatowskiej grupy SPEED skontrolowali rowerzystę, którego tor jazdy był mocno chwiejny. Okazało się, że jest kompletnie pijany. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2 500 złotych. Kolejny raz apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i trzeźwość na drodze! Pamiętajmy, że pijany rowerzysta w zdarzeniu drogowym narażony jest na poważne obrażenia ciała, a nawet śmierć.
Wjechał w opla, zapłaci 4 tysiące
Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego ukarali mandatami na łączną kwotę 4 tysięcy złotych 60-letniego rowerzystę, który mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu najechał na prawidłowo zaparkowanego opla.
Środkiem ulicy z trzema promilami
W środę o godz. 14:00 policjanci z piotrkowskiej jednostki otrzymali zgłoszenie, że w Rozprzy środkiem drogi miał poruszać się pijany rowerzysta. Funkcjonariusze namierzyli cyklistę, u którego badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu we krwi.
Pijany rowerzysta uderzył w samochód
2,3 promila alkoholu we krwi miał rowerzysta, który wjechał w wyprzedzające go audi. Sprawca otrzymał 2,5 tys. zł mandatu, a sprawa dodatkowo trafi do sądu.
Za 3,6 promila zapłaci 2,5 tysiąca
Zgodnie z nowymi przepisami rowerzysta na podwójnym gazie musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości do 2,5 tys. złotych. Przekonał się o tym 41-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący na drodze to zagrożenie dla wszystkich użytkowników.
Śmiertelne potrącenie rowerzysty
Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Zdarzenie miało miejsce 17 grudnia w miejscowości Dębina, na terenie gminy Kleszczów. 25-latek z obrażeniami został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Niestety mimo prowadzonej akcji ratunkowej mężczyzna zmarł. Badania wykazały, że rowerzysta był nietrzeźwy, miał ponad 3 promile.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat