Mieszkańcy Piotrkowa zwracają uwagę na niedbale parkowane elektryczne hulajnogi. Pojazdy, które można wypożyczać, pozostawiane są na środku chodników, a niekiedy nawet tuż przy przejściach dla pieszych. Są przepisy, które regulują parkowanie elektrycznych hulajnóg, jednak z ich przestrzeganiem bywa różnie.
W Zalewie Cieszanowickim odnaleziono ciało poszukiwanego od prawie tygodnia mężczyzny.
To już koniec pełnego wyzwań, męczącego, pandemicznego roku szkolnego. Dzieci cieszą się z wakacji, a nauczyciele mają nadzieję, że od września nauka będzie wyłącznie w trybie stacjonarnym.
W ostatnich dniach pogoda zdecydowanie dopisuje, temperatury sięgają nawet 32° w cieniu, a więc mieszkańcy regionu szukają ochłody.
Trwają poszukiwania ciała mężczyzny, który prawdopodobnie wyskoczył z łódki na zalewie w Cieszanowicach.
Kamienica na rogu ulic Zjazdowej i Belzackiej okazała się najlepsza w 13 edycji konkursu NOWA ELEWACJA. Jej właściciel otrzymał 10 tysięcy złotych. Jest to druga nagroda, gdyż w tym roku pierwszej nie przyznano. W piątek prezydent Krzysztof Chojniak wręczył wyróżnienie właścicielowi kamienicy.
W piątek 12 czerwca w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie odbył się zjazd okręgowy PiS podczas którego wybrano delegatów na VI kongres Prawa i Sprawiedliwości.
Marszałek Województwa Łódzkiego opublikował Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego zawierający daty wygaszenia bloków energetycznych Elektrowni Bełchatów oraz termin zakończenia wydobycia węgla brunatnego w regionie bełchatowskim. Przygotowanie Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego jest koniecznym działaniem w procesie ubiegania się o środki unijne dla regionu.
Mieszkańcy osiedla pomiędzy ulicami: Batorego, Jagiellońską i Krakowskie Przedmieście skarżą się w mailu do naszej redakcji na zaniedbaną i zapuszczoną zieleń wokół ich bloków.Podkreślają oni, że w takich warunkach boją się wyjść na plac zabaw, gdyż dziecko może się poparzyć pokrzywami lub zostać ukąszone przez kleszcza. Spytaliśmy prezesa Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, czyli administratora terenu, kiedy problemy mieszkańców zostaną rozwiązane?
To był najczarniejszy tydzień w 46-letniej historii Elektrowni Bełchatów. Rozpoczął się od najrozleglejszej awarii w dziejach zakładu – nie działało 10 z 11 bloków energetycznych. W weekend pożar objął z kolei taśmociąg dostarczający węgiel do bloku nr 14, który wytwarza niemal tyle energii co cała elektrownia w Turowie. Problemy największej na świecie elektrowni na węgiel brunatny na świecie oraz producenta 20% energii w kraju, nie zakończyły się tym razem poważniejszymi konsekwencjami, ale pokazuje potrzebę zmian w krajowej energetyce.