Advertisement

Artykuły do tagu: plaża

Są najnowsze wyniki badań wody w Słoneczku
Według najnowszych prognoz synoptyków w przyszłym tygodniu w Polsce znów pojawią się upały. Na przyjście gorących dni gotowe jest miejskie kąpielisko w Piotrkowie. Kolejne badania wody na "Słoneczku" wykazały, że w wodzie można się bezpiecznie kąpać.
Kąpiel już bezpieczna.
Nad jedynym piotrkowskim kąpieliskiem powiewa biała flaga. Sanepid opublikował najnowsze wyniki badań wody. Wynika z nich, że kąpiel w "Słoneczku" znów jest bezpieczna.
29.06.2022 14:40
Zakaz kąpieli utrzymany
Znamy wyniki najnowszych badań wody na miejskim kąpielisku w Piotrkowie. Niestety na "Słoneczku" nadal będzie obowiązywał zakaz kąpieli.
Zakaz nie przestraszył plażowiczów
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków weekend w naszym regionie stoi pod znakiem upałów. Kiedy żar leje się z nieba, każdy próbuje schłodzić się jak tylko może. Wiele osób można spotkać też na piotrkowskim kąpielisku "Słoneczko". Mimo zakazu kąpieli, niektórym trudno się oprzeć pokusie wskoczenia do wody.
Będzie jak na bałtyckich plażach
Zakończył się pierwszy etap czyszczenia sulejowskich plaż nad Pilicą. Z ziemi usunięte zostały kępki traw. Teraz w ruch pójdzie maszyna, którą urzędnicy sprowadzili do Sulejowa prosto z Włoch.
Odkrywamy znane i nieznane - zalew w Czarnocinie
Rzeka Wolbórka przepływająca przez Czarnocin i jego okolice przyciągała mieszkańców od dawna. Wypoczynek nad wodą stał się jeszcze bardziej atrakcyjny od momentu utworzenia zalewu, na który składają się dwa zbiorniki retencyjne, zasilane wodami wspomnianej rzeki.
Sulejów będzie miał jedne z najładniejszych plaż w województwie łódzkim
A to dzięki maszynie, która pozytywnie przeszła test. Przywieziono Ją w czwartek, 5 maja i niemal od razu została przetestowana na największej sulejowskiej plaży, która znajduje się wzdłuż ulicy Nadpilicznej. Jak działa? Dokładnie wybiera kamienie, patyki, niedopałki i śmieci, czyli wszystko to, czego nie powinno być na plaży, a ponadto wyrównuje teren i napowietrza piasek.
W Sulejowie rozbudują plażę za wojewódzkie pieniądze
W tym roku popularna sulejowska plaża przy ul. Taraszczyńskiej jest zamknięta z powodu prac, związanych z pogłębianiem Pilicy, ale w przyszłym sezonie będzie ponownie dostępna i zyska zupełnie nowe oblicze. Urząd Gminy w Sulejowie otrzyma 80 tys. złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na zagospodarowanie tego terenu.
21.06.2021 12:47
Tłumy na
W ostatnich dniach pogoda zdecydowanie dopisuje, temperatury sięgają nawet 32° w cieniu, a więc mieszkańcy regionu szukają ochłody.
Czy Sulejów wzbogaci się o nową plażę?
Powstanie nowych i atrakcyjnych plaż w Sulejowie ma być możliwe dzięki pogłębieniu Pilicy. Prace są prowadzone przede wszystkim w celu zmniejszenia zagrożenia powodziowego, ale dodatkowo dzięki nim Podklasztorze i Kempki mogą wzbogacić się o miejsca do wypoczynku nad wodą. Sulejowscy urzędnicy przedstawili wizualizację plaży przy ul. Taraszyńskiej i pytają mieszkańców, czy powinna powstać?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat