W czwartek (26.02.2022) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Festiwal Rodzinny "Piękny Dzień Mamy". Podczas imprezy zaprezentowały się i rywalizowały ze sobą dzieci ze szkół podstawowych, świetlic szkolnych, a także uczestnicy zajęć w świetlicach środowiskowych i artystycznych.
Z Anną, mamą dwójki dzieci, którą wojna zmusiła do ucieczki i porzucenia swojego domu w Ukrainie, rozmawiamy o tym, co to znaczy być matką w czasie wojny.
Piotrkowscy kryminalni zatrzymali 5 osób, które w kwietniu bieżącego roku ukradły siatkę ogrodzeniową. Wśród nich był 40-latek, który łącznie odpowie za 12 popełnionych przestępstw. Na wniosek prokuratora wobec niego sąd zastosował 3 miesięczny areszt.
Dzień Matki to czas podziękowań dla mam za ich miłość i dobroć, jaką ofiarują. To także dobry czas, by zadbać o swoje zdrowie. Pandemia nie sprzyjała profilaktyce, a panie odkładały badania na później, najwyższy czas znów wrócić do profilaktyki.
Jeśli zastanawiacie się jakie atrakcje na Dzień Dziecka zaserwować swoim pociechom, zabierzcie je do kina! W piotrkowskim Heliosie w najbliższych dniach znajdziecie wiele propozycji właśnie dla najmłodszych.
26 maja to wyjątkowa data dla wszystkich mam. Dzień Matki w sposób szczególny świętować będą panie, których dzieci dopiero co przyszły na świat. Udało nam się odwiedzić oddział ginekologiczno-położniczy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, by porozmawiać z mamami, które urokami macierzyństwa cieszą się od kilkunastu czy kilkudziesięciu godzin.
Bardzo dobrze spisały się reprezentantki Szkoły Tenisa "Winner" w Letnich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego do lat 12. Weronika Wasiak zajęła drugie miejsce, Karolina Wasiak trzecie, a Maja Kabzińska wywalczyła piątą lokatę.
W Domu Kultury w Gorzkowicach odbyła się I inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Gorzkowice na II kadencję 2022-2025. Radni zostali wyłonieni w wyborach przeprowadzonych w 3 okręgach, obejmujących szkoły z terenu gminy.
Szlak bursztynowy to dawna droga handlowa pomiędzy krajami śródziemnomorskimi a ziemiami leżącymi na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Tą trasą podróżowali kupcy, których celem była wymiana towarów oraz informacji na bałtyckie złoto. Tak bursztyn znad Morza Bałtyckiego docierał do krajów cywilizacji śródziemnomorskiej. Starożytni Rzymianie wykorzystywali cenny surowiec nie tylko do wyrobu biżuterii, ale uważali go za środek zapachowy, leczniczy i magiczny. Współcześnie w Europie rekonstruuje się przebieg i odtwarza dzieje tego ważnego szlaku handlowego. Dzięki Funduszom Europejskim ta starożytna droga na terenach Polski stała się wielką atrakcją turystyczną.
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Chabielice Kolonia w gminie Szczerców (pow. bełchatowski). W wyniku tego zdarzenia zginął 24-letni kierowca. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.