Srebro i brąz dla Piotrkowa!

Środa, 25 maja 20220
Bardzo dobrze spisały się reprezentantki Szkoły Tenisa "Winner" w Letnich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego do lat 12. Weronika Wasiak zajęła drugie miejsce, Karolina Wasiak trzecie, a Maja Kabzińska wywalczyła piątą lokatę.

W turnieju wystąpiło osiem zawodniczek, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie "A" znalazły się dwie nasze reprezentantki - Maja i Karolina, natomiast Weronika trafiła do grupy "B".

Karolina pokonała Maję 6:1, 6:3, uległa z kolei Hannie Grzywacz (Fundacja Eurotenis Łódź) 0:6, 2:6. Hania okazała się też lepsza od Mai, pokonując ją 6:1, 6:0. Czwarta w grupie "A" Lena Błaszczyk (KT Start Łódź) oddała wszystkie mecze walkowerem.

W grupie "B" najlepsza okazała się Weronika Wasiak, która pokonała Helenę Olszewską (PKT Pabianice) 6:0, 6:1, Laurę Czajkę (Winners ST J. Wolniak Łódź) 6:0, 6:3 i po bardzo zaciętym spotkaniu także Hannę Leśniak (KT Start Łódź) 6:4, 5:7, 13-11.

Tym samym Weronika awansowała do finału turnieju, gdzie lepsza od niej okazała się Hanna Grzywacz 6:0, 6:2. Najniższe miejsce na podium wywalczyła Karolina Wasiak. Nasza reprezentantka w starciu o trzecią pozycję pokonała Hannę Leśniak 6:2, 3:6, 10-6. Z kolei Maja Kabzińska zmierzyła się o piątą lokatę z Laurą Czajką. Podopieczna Macieja Wściubiaka wygrała 6:2, 6:1.