Jedna z maszyn, wykorzystywanych przy budowie kładki nad Pilicą w Sulejowie, znalazła się w nurcie rzeki. Ciężki sprzęt zsunął się do wody. Na miejscu przez kilka godzin nie było maszyny, z pomocą której można by go było wydobyć.
Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej informuje, że rekrutacja dzieci ubiegających się o przyjęcie po raz pierwszy do przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 będzie prowadzona od 22 lutego 2021 roku - do 12 marca 2021 roku.
Wójt gminy Wola Krzysztoporska zaprasza mieszkańców do konsultacji społecznych w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Bujny.
Młodzi zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego zaliczyli udany debiut w gronie kadetów. Podczas zawodów o Puchar Polski, trzech piotrkowskich debiutantów w tej kategorii wiekowej awansowało do strefy medalowej. Srebrny krążek wywalczył ich o rok starszy kolega Patryk Robaszek.
Początek marca jest bardzo szczęśliwy dla kilku piotrkowskich rodzin. Dziś odebrały klucze do mieszkań w wyremontowanej kamienicy przy ulicy Starowarszawskiej 5.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to ma być wyrazem hołdu dla różnie ocenianych dziś żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy swą postawą dali świadectwo męstwa i przywiązania do tradycji niepodległościowych.
Wracamy do sprawy feralnej drogi w gminie Wola Krzysztoporska, stanowiącej objazd dla remontowanego wiaduktu drogowego w miejscowości Siomki. Jak informowaliśmy wcześniej w wyniku zwiększonego natężenia ruchu nawierzchnia drogi uległa zniszczeniu, powodując spore utrudnienia dla korzystających z niej kierowców. Po wymianie pism pomiędzy władzami powiatu oraz gminy Wola Krzysztoporska na drodze pojawili się drogowcy i rozpoczęli naprawę, ale jak alarmuje nasz czytelnik jakość robót pozostawia wiele do życzenia. Do sprawy odnieśli się przedstawiciele Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.
Terminem ,,Żołnierze Wyklęci" (,,Żołnierze Niezłomni") określa się członków podziemia antykomunistycznego prowadzących walkę z komunistami na ziemiach polskich w okresie powojennym. Rekrutowali się z szeregów organizacji antyniemieckiego ruchu oporu funkcjonujących w czasie okupacji. 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
Obecnie obiekt ten jest nazywany Zamkiem, choć przez wieki występował pod różnymi nazwami. Można w wielu źródłach znaleźć go pod nazwą wieży lub pałacu wieżowego. Był siedzibą króla, którą zamieszkiwał on podczas obrad sejmowych.
Konkurs na antenie Radia Strefa FM Piotrków