Decyzja środowiskowa w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 została uprawomocniona, a to wielki krok w stronę rozpoczęcia tej niezwykle ważnej w naszym regionie inwestycji.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie informuje, że woda z wodociągu publicznego w Srocku i Babach nadaje się do spożycia. Badania wykazały poprawę jakości wody pod względem parametrów bakteriologicznych, czytamy w wydanym komunikacie.
Do 31 lipca miało pojawić się 9 sygnalizacji świetlnych na krajowej "dwunastce" na odcinku Srock - Piotrków oraz na drodze krajowej 91 na odcinku Piotrków - Radomsko. Sygnalizacje miały powstać na skrzyżowaniach w: Srocku, Rękoraju, Karlinie, Jarostach Dużych, Niechcicach, Kamieńsku i Kletni, natomiast w Rozprzy i Radomsku przy przejściach dla pieszych.
Po prawie 10 latach w Rozprzy znów będzie posterunek policji. Nowy budynek powstaje przy ul. Sportowej, a w piątek odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego.
W sumie 304 tys. zł dofinansowania z województwa łódzkiego otrzymało 31 sołectw powiatu piotrkowskiego. To pieniądze, które pozwolą najmniejszym jednostkom administracyjnym naszego regionu zrealizować ważne dla nich inwestycje.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na podstawie wyników badań, stwierdził obecność bakterii grupy coli oraz przekroczoną ogólną liczbę mikroorganizmów. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu.
W gminie Gorzkowice powstaną dwa nowe dworce kolejowe. Będą z nich mogli korzystać podróżujący przez Wilkoszewice i Gorzkowice. Włodarze gminy mają też nadzieję na uratowanie starego dworca.
Radni gminy Moszczenica jednogłośnie udzielili absolutorium i wotum zaufania wójtowi Marcelemu Piekarkowi. Bez zastrzeżeń przyjęto również sprawozdanie z wykonania budżetu. Przed głosowaniami rada zapoznała się z raportem o stanie gminy.
Najpierw zderzenie dwóch samochodów ciężarowych za Sulejowem w kierunku Paradyża, potem kolizja na moście w Sulejowie z udziałem wozu straży pożarnej, który jechał do wypadku.
Podczas VII Sesji Rady Gminy Wola Krzysztoporska rajcy postanowili, że unijna flaga nie będzie wywieszana w jednym z pomieszczeń Urzędu Gminy. Czerech radnych zagłosowało za, trzech wstrzymało się od głosu, a sześciu zagłosowało przeciwko, co oznacza, że radni większością głosów zdecydowali, żeby flagi nie umieszczać. Sprawą zainteresowały się nawet media ogólnopolskie. W środę konferencję prasową w tej sprawie zorganizowali przed UG Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miasta Łodzi oraz Paweł Kowalczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.