Advertisement

Artykuły do tagu: województwo

22.11.2023 13:05
Zdrowym być!
Dziś wiek to tylko liczba, a dowodem na to jest aktywność seniorów w Łódzkiem. Seniorzy z naszego regionu chcą się rozwijać, uczyć, integrować i ćwiczyć. Dbają o zdrową dietę i chętnie wychodzą do teatru czy kina. Chcą też czuć się bezpieczni. Dlatego Województwo Łódzkie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów zawsze ma dla nich przyjazną ofertę
Uroczyste poświęcenie herbu gminy Czarnocin
Długo wyczekiwany herb gminy Czarnocin poświęcono podczas uroczystej mszy odpustowej w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W łódzkim zoo żyje jedyne w kraju stado kudu małych
Jeśli wybieracie się w czasie wolnym do zoo w Łodzi, nie przegapcie wyjątkowej okazji na spotkanie z tymi niezwykłymi stworzeniami. Kudu małe to najmniejsze antylopy świata. Jedyne w kraju stado tych zagrożonych wyginięciem zwierząt żyje w Orientarium ZOO Łódź, gdzie można je oglądać na wybiegu obok pawilonu "Afryka".
Kto w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zdobył „Moce nadŁódzkie”?
Dziś podpisano umowy dotyczące dwóch ofert dofinansowanych z wojewódzkiego programu „Moce nadŁódzkie”, które zrealizowane zostaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwsza z nich to projekt „Dąb Papieski - żywy pomnik pamięci Jana Pawła II” zgłoszony przez OSP Przygłów. Drugą jest koncert patriotyczny organizowany w Wolborzu przez Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa z Piotrkowa Trybunalskiego.
Gmina Czarnocin ma w końcu swój herb
Gmina Czarnocin była jedyną gminą w powiecie piotrkowskim, która aż do tej pory nie miała swojego herbu, ale nareszcie się go doczekała.
Nieborów rozkwitnie już w sobotę
Już w jutro, w sobotę (24 czerwca) zapraszamy do Nieborowa na Festiwal Ogrodniczy „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. W programie wydarzenia: kiermasz ogrodniczy, projekcje filmów przyrodniczych, a także tematyczne prelekcje.
Dwie osoby zginęły na drogach w Łódzkiem
Jak co roku w tym okresie policjanci drogówki wsparci funkcjonariuszami prewencji czuwają nad bezpieczeństwem w rejonach nekropolii. Działania rozpoczęli 28 października 2022 roku i będą je prowadzić do 2 listopada włącznie. Podczas służby mundurowi skupiają się na ochronie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety doszło już do wielu wypadków, a dwie osoby poniosły śmierć.
Wicemarszałek wręczył jubileuszową kartę
Wyjątkowa uroczystość odbyła się w czwartek w Rozprzy. Maria Nowakowska z gminy Rozprza otrzymała w czwartek Kartę Seniora Województwa Łódzkiego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że była to jubileuszowa - 25-tysięczna karta seniora w województwie.
Piknik sportowo-rekreacyjny Województwa Łódzkiego w Aleksandrowie
Już w najbliższą niedzielę w Aleksandrowie w gminie Aleksandrów odbędzie się "Piknik sportowo-rekreacyjny Województwa Łódzkiego" organizowany przez Stowarzyszenie Rajsport Active wraz z Województwem Łódzkim.
Startuje budżet obywatelski. Do wydania 8 milionów
Od 16 maja mieszkańcy województwa łódzkiego będą mogli zgłaszać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat