Artykuły do tagu: Minister

„Dotychczas bardzo wiele się na ten temat mówiło”. Co z budową S12?
Co z budową drogi ekspresowej S12 w naszym regionie? Na temat tej inwestycji mówił w Piotrkowie minister infrastruktury Dariusz Klimczak, podczas otwarcia Powiatowego Centrum Przesiadkowego.
Były rektor APT złożył zawiadomienie. Czy prokuratura zajmie się sprawą?
Do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra nauki Dariusza Wieczorka. Złożył je były rektor APT prof. Dariusz Rogut. Piotrkowska prokuratura nie zajmie się jednak sprawą. Dlaczego?
Nieoczekiwana zamiana miejsc. Konflikt prawny w Akademii Piotrkowskiej
W poniedziałek (05.02) nieoczekiwanie media obiegła informacja, że dr hab. Dariusz Rogut zrezygnował, a obecny minister nauki Dariusz Wieczorek powołał na funkcję rektora Akademii Piotrkowskiej dr. hab. Jacka Bonarka, ostatniego dziekana filii UJK. Decyzja ministra o zmianie na stanowisku rektora wywołała burzę na uczelni.
Ludzie z regionu obejmą ministerialne teki
Katarzyna Nowakowska z Piotrkowa oraz Łukasz Krasoń pochodzący z gminy Gorzkowice (oboje reprezentujący ugrupowanie Polska 2050) zostali wiceministrami w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Piotrkowianin został wiceministrem finansów
Jarosław Neneman został wiceministrem finansów. Piotrkowianin został nominowany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów przez ministra Andrzeja Domańskiego.
Z. Ziobro o nowych faktach w sprawie wypadku na A1
Co najmniej 308 km/h jechał kierowca bmw, który 16 września spowodował wypadek na autostradzie A1 w powiecie piotrkowskim. W wyniku tego zdarzenia zginęła trzyosobowa rodzina. Dodatkowo kierowca kii nie przekroczył przepisów ruchu drogowego. To najnowsze ustalenia biegłego w sprawie tego wypadku, a informacje te przekazał minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, podczas konferencji prasowej w Piotrkowie.
Prawo i Sprawiedliwość ze swoją akcją "Trasa dotrzymanego słowa" dotarło także do Piotrkowa.
Debata o obronności w filii UJK
Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa wygłosił w piotrkowskiej filii UJK wykład 'Świat od nowa. Wnioski z rosyjskiej agresji na Ukrainę dla polskiej polityki zagranicznej i obronnej”. Zwrócił uwagę m.in. na to, że polska obronność musi się rozwijać, by Polacy mogli czuć się bezpiecznie. Towarzyszyli mu wiceministrowie: edukacji i nauki, a także rolnictwa.
Minister Marcin Ociepa z wykładem w filii UJK
„Świat od nowa. Wnioski z rosyjskiej agresji na Ukrainę dla polskiej polityki zagranicznej i obronnej” to tytuł wystąpienia, z którym o Piotrkowa Trybunalskiego przyjedzie wiceminister obrony narodowej i poseł ziemi opolskiej Marcin Ociepa. Organizatorem wykładu jest piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Robert Telus nowym ministrem rolnictwa
Medialne informacje na temat powołania posła Prawa i Sprawiedliwości Roberta Telusa na stanowisko ministra rolnictwa znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. O tym, że poseł naszego okręgu zostanie nowym ministrem, poinformował w czwartkowy poranek prezydent Andrzej Duda.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat