Artykuły do tagu: Studia

Minister docenił pracę piotrkowskiej studentki
Studentka Akademii Piotrkowskiej z wyjątkowym wyróżnieniem. Dzięki swojej ciężkiej pracy, Monika Zielińska, na co dzień studiująca historię, znalazła się w gronie osób, które otrzymały stypendium Ministra Nauki.
Czy studia niestacjonarne są gorsze od stacjonarnych?
Wśród części społeczeństwa nadal pokutuje przekonanie, że studia niestacjonarne są gorsze od stacjonarnych, a ich absolwenci mają stosunkowo niewielkie szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Czy jednak studia zaoczne faktycznie są w oczach pracodawców mniej wartościowe?
Historyczna inauguracja w Akademii Piotrkowskiej
Pierwszy rok akademicki w Akademii Piotrkowskiej oficjalnie zainaugurowany. "Gaudeamus igitur" w uczelnianej auli wybrzmiało w piątek. Nie zabrakło podziękowań, życzeń i planów na przyszłość.
Zarządzanie oświatą online. Czy to studia podyplomowe dla ciebie?
Czy wiesz, że wiele zawodów w branży edukacyjnej wymaga zdobycia odpowiednich kwalifikacji? W tym celu absolwenci kierunków licencjackich i magisterskich zapisują się na studia podyplomowe, które współcześnie mogą być prowadzone przez internet. Jedną z propozycji, którą warto rozważyć podczas rekrutacji, jest zarządzanie oświatą online. Co warto wiedzieć o tym kierunku i czy jest on dobrym wyborem?
Akademia Piotrkowska już po uroczystej inauguracji
Piotrków już oficjalnie ma swoją samodzielną uczelnię. 1 czerwca odbyła się uroczysta inauguracja działalności Akademii Piotrkowskiej. Przybyłych gości, polityków, naukowców i studentów witał powołany niedawno rektor uczelni, Dariusz Rogut. W czasie przemówień padły między innymi deklaracje rządowego wsparcia dla piotrkowskiej braci akademickiej.
Walencja stolicą szkolnictwa wyższego podczas V Międzynarodowego Spotkania Rektorów Universia
Spotkanie prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z całego świata, odbędzie się w Walencji w dniach 8-10 maja. Dołączą do niego także osobistości ze świata polityki i biznesu. Na liście gości są między innymi Ignacio Cirac – hiszpański fizyk i laureat nagrody Księcia Asturii oraz Larry Summers – ekonomista, rektor i były sekretarz skarbu USA.
Posłowie za utworzeniem Akademii Piotrkowskiej, ale...
Podczas 73. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wśród omawianych kwestii znalazła się dyskusja na temat utworzenia Akademii Piotrkowskiej. Zdecydowana większość parlamentarzystów wypowiadała się przychylnie na temat tego pomysłu i deklarowała swoje poparcie. Ostatecznie wskutek zgłoszonych przez polityków poprawek, projekt ustawy został skierowany do ponownego rozpatrzenia przez Komisję Edukacji, Nauki i Młodzieży.
Z. Ziemba: Będziemy mieli własną uczelnię
Trwają prace nad przyznaniem piotrkowskiej uczelni statusu samodzielnej akademii. Zajmuje się tym m.in. rząd. W czwartek w radiu Strefa FM wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba zdradził, że poddanie tego projektu pod głosowanie jest jedynie kwestią czasu.
Gaudeamus na początek roku akademickiego
Tradycyjną pieśnią "Gaudeamus igitur" Społeczna Akademia Nauk w Łodzi zainaugurowała nowy rok akademicki 2022/2023. Podczas uroczystości aula, która była miejscem spotkania, wypełniła się po brzegi, a studenci byli świadkami uroczystej immatrykulacji, czy nadania stopni doktorskich.
Matura w ręku, pora wybrać uczelnię
Czym kierować się przy wyborze uczelni, by zapewnić sobie łatwy start w przyszłość? Wybór szkoły wyższej to bardzo ważny krok, dlatego warto dowiedzieć się, czy uczelnia oferuje coś poza programowym minimum, poznać opinie studentów i absolwentów oraz proponowane kierunki i sprawdzić infrastrukturę.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat