Artykuły do tagu: Mandat

Kilkadziesiąt kontroli w okolicach przejść dla pieszych
Piotrkowscy policjanci prowadzili na drogach Piotrkowa i powiatu działania „Kierujący - pieszy”. Reagowanie na wykroczenia, głównie w rejonie przejść dla pieszych, ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Wystawili łącznie 90 mandatów
1 wypadek, 19 kolizji i 90 mandatów - tak statystycznie przedstawia się policyjne podsumowanie okresu uroczystości Wszystkich Świętych.
Od dziś nowe uprawnienia Straży Miejskiej
Od dziś Straż Miejska ma nowe uprawnienia. Dotyczą one między innymi kierujących hulajnogami, czy rowerzystów, którzy łamią zakaz jazdy po drodze lub przejściu dla pieszych, czy tych, którzy nie posiadają uprawnień.
Miały być wakacje, a przez głupi żart są problemy
Nieprzemyślane zachowanie na katowickim lotnisku zakończyło się mandatem i niewpuszczeniem na pokład samolotu. 30-latek z Moszczenicy miał lecieć do Hurghady w Egipcie, jednak podczas odprawy biletowo-bagażowej, mężczyzna powiedział, że w bagażu ma... broń i noże.
Czujne oko kamery wyłapie wykroczenie
Na skrzyżowaniu al. Concordii z Sikorskiego w Piotrkowie montowane są kamery rejestrujące przejazdy na czerwonym świetle. Za instalację rejestratorów odpowiada Inspektorat Transportu Drogowego.
Okręg nr 10. Prognoza wyników wyborów do Sejmu
Prognozę przygotowaliśmy na podstawie informacji pozyskanych nieoficjalnie od tych komitetów wyborczych, które systematycznie prowadzą sondaże na własne potrzeby. Przedstawione poniżej wyniki to średnia arytmetyczna tych sondaży. Podchodzić do nich należy ze sporym dystansem, bo wyniki nadchodzących wyborów są chyba najmniej przewidywalne od 1989 roku.
Słono zapłacą za złamanie przepisów
O tym, że znaczne przekraczanie prędkości może sporo kosztować, przekonał się 34-latek, który jechał drogami gminy Wolbórz ponad dwukrotnie szybciej, niż poznawały na to przepisy. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat oraz punkty karne. Te policjanci doliczyli też do kont kierowców, którzy podczas jazdy korzystali z telefonów komórkowych.
05.08.2023 10:11
Kosztowny ciężar
Samochody dostawcze o przekroczonym tonażu zatrzymali do kontroli inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Najcięższe pojazdy ważyły 6,7 i 6,65 t. Przed dalszą jazdą, konieczny był przeładunek nadmiaru towarów. Nie obyło się też bez mandatów.
Kary za wchodzenie do fontann i stawów
Pluskanie się czy pływanie to skuteczne sposoby na przetrwanie upałów, ale nie zawsze bezpieczne, bo szukanie ochłody w fontannie czy stawie w parku miejskim może niekorzystnie odbić się na zdrowiu, a nawet na stanie bankowego konta.
Czy policjant zawinił? [wideo]
Otrzymaliśmy od naszego czytelnika nagranie z wideorejestratora, na którym widać jak policyjny radiowóz nie zatrzymuje się przed pasami, aby przepuścić pieszą.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat