Artykuły do tagu: Książka

Książka na weekend - Gdy Chyłka odwiedza Forsta
Fani długo czekali na ponowne spotkanie związanego z Tatrami komisarza Wiktora Forsta i warszawskiej prawniczki Joanny Chyłki. A oczekiwanie zostało nagrodzone w najnowszej powieści Remigiusza Mroza. W zestawie propozycji na ten weekend znajdziecie także inny mocny kryminał, a dla przeciwwagi dodajemy trzecią propozycję, jaką jest powieść obyczajowa.
Książka na weekend – brawurowy kryminalny debiut
Na jeden z ostatnich weekendów przed wakacjami proponujemy wyjątkowy debiut kryminalny, dzięki któremu będziemy mogli rozwiązać zagadkę z czasów PRL. W taką podróż w czasie zabierze nas jeden z autorów. A wśród dzisiejszych propozycji znajdziecie także powieści, których akcja pozwoli nam przenieść się do Szwecji i do USA.
Książka na weekend – zestaw nie tylko na długie weekendy
Tym razem proponujemy zestaw, w którym każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Tym bardziej, że jedna z propozycji to bogaty zbiór ciekawostek z dozą… gdybania. Ale zacznijmy od powieści obyczajowej i komedii kryminalnej, które prezentowaliśmy w audycji „Książka na weekend” w radiu Strefa FM.
Książka na weekend - inspektor Redfern powraca
Tym razem coś dla miłośników dobrego kryminału, a w świat zagadek zabiorą nas niekwestionowane mistrzynie suspensu – Hanna Greń i Anna Rozenberg. Taki zacny zestaw uzupełniamy propozycją z zupełnie innego gatunku, bo jest nią… książka kucharska. Bo z pewnością rozwiązywanie zagadek kryminalnych pobudzi apetyt.
Spotkanie wokół książki
"Oni obiecali nam przyszłość. Opowieść o młodości i dojrzewaniu w nazistowskich Niemczech" - powieść historyczna autorstwa Renate Finckh, która ukazała się w Polsce w przekładzie piotrkowianki Lili Wawrzynkowskiej.
Książka na weekend – komisarz Deryło i nowe śledztwo
Już po raz jedenasty Max Czornyj postanowił zabrać czytelników do pełnego zbrodni Lublina, gdzie na straży porządku staje komisarz Eryk Deryło. Po raz kolejny będzie musiał odłożyć przejście na emeryturę. Poza tym kryminałem polecamy także szwedzki thriller i powieść historyczną, którą przełożyła na polski piotrkowianka Lila Wawrzynkowska.
Książka na weekend - książka do samodzielnego złożenia
Tak, tym razem czeka nas nie lada łamigłówka. Książka z mnóstwem kryminalnych zagadek, którą w drukarni wydrukowano z błędem. Strony zostały pomylone. I choć wydarzyło się to w 1934 roku, to do dziś wydawana jest w tej samej formie, dostarczając czytelnikowi dodatkowych emocji i wystawiając na próbę jego cierpliwość. Na szczęście to jedna z trzech propozycji książkowych, a pozostałe wydano bez podobnych błędów.
Książka na weekend – powieści pełne emocji
Trzy propozycje, a każda z nich pełna mocnych wrażeń i emocji. Tak w skrócie można opisać proponowane dziś tytuły. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się nowa książka Ruth Ware, która znów przygotowała dla czytelników ciekawą historię kryminalną. Zapraszamy do lektury.
Książka na weekend - niesamowite historyczne ciekawostki
Ile to razy ktoś w towarzystwie zasypywał nas ciekawostkami z różnych dziedzin? Teraz sami możemy zaskoczyć towarzystwo i przywołać jedną z wielu zaprezentowanych w proponowanej dziś książce. A jako, że proponujemy zestaw trzech tytułów, to uzupełniamy całość opowieścią z nutą historii i powieścią obyczajową, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Przeczytaj książkę, a dostaniesz drzewko
Do udziału w ciekawej akcji promującej ekologię i czytelnictwo zachęcają w Aleksandrowie. 11 maja odbędzie się tam akcja "Drzewko za czytanie".
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat