Advertisement

Książka na weekend – co złego może się stać, gdy z nieba leje się żar?

Sobota, 09 września 20231
Tradycyjnie już proponujemy trzy ciekawe pozycje książkowe, po które warto sięgnąć w wolnej chwili. Tym razem coś dla siebie znajdą i miłośnicy kryminału, ale też powieści obyczajowej oraz poradników. Jak zawsze, proponujemy gorące nowości wydawnicze.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwszą propozycją jest coś z literatury obyczajowej. Konkretnie proponujemy, by sięgnąć po książkę Jerzego Lacha „Krótka historia jednego awansu”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. To historia o tym, że w pogoni za marzeniami łatwo jest czasem zgubić drogę. A przekonają nas o tym perypetie bohatera - Maksymiliana Mocnego, reżysera teatralnego, który znalazł się na życiowym zakręcie.

 

fot. K. Żołądek

 

Jerzy Lach lubi pisać nie tylko obyczajowe historie ale też reportaże. Spod jego pióra wyszła także inna książka – „Miejsce, które czeka na ciebie”. A nowej powieści, zatytułowanej „Krótka historia jednego awansu” możecie szukać w księgarniach.

 

Więcej o tej książce można posłuchać w audycji:

 

 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to kryminał Weroniki Mathii „Żar”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Na kartach powieści wróci upalne lato, gdy z nieba leje się żar. W takim dniu Lena wyzna miłość Rafałowi, a on… on popełni samobójstwo. Dwadzieścia lat później podobny dramat spotka jej syna. Ale tym razem życie odbiera sobie jego dziewczyna. Czy dom, w którym doszło do tych zdarzeń jest nawiedzony? Czy uda się znaleźć odpowiedź na pytanie „dlaczego”?

 

Weronika Mathia jest dziennikarką, copywriterką i politolożką. Jest także współzałożycielką szkoły kreatywnego pisania – Kuźnia Bestsellerów. Dwukrotnie została laureatką konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego we Wrocławiu. Teraz dostajemy do rąk już nie opowiadanie, ale powieść. Jej tytuł to „Żar”, a szukać jej możecie w księgarniach, bowiem trzy dni temu miała swoją premierę.

 

Więcej o tej książce można posłuchać w audycji:

 

 


fot. K. Żołądek

 


Dla powyższych pozycji proponujemy jeszcze jedną na wolne dni. To książka „Niewidzialni rodzice” Anny Wietrzykowskiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia i odpowiada na potrzeby wielu małżeństw, które borykają się z problemem braku potomstwa. Jak rozmawiać o niepłodności? Pomoże w tym polecana dziś pozycja. Poczytacie o tym, jak niepłodność widzą inni i jak postrzegają jej przyczyny. Książka zawiera też odpowiedzi na pytania jak niepłodność wpływa na relacje w związku i relacje z otoczeniem. Bo jest o czym rozmawiać. Jedna na pięć polskich par doświadcza problemu z poczęciem dziecka. A mimo tego, jest to nadal temat tabu. Książka Anny Wietrzykowskiej przełamuje je i opowiada nieco więcej o tej nowej chorobie cywilizacyjnej.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ciepły ~Ciepły (Gość)09.09.2023 11:48

Wolę twój weekend

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat