artykuł sponsorowany

Helios zaprasza na nowości filmowe

Czwartek, 04 kwietnia 2024
Kinomani mogą szykować się na moc atrakcyjnych nowości filmowych. Kino Helios w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na przedpremierowy seans pełnego akcji filmu "Civil War". Fani historii w dramacie wojennym "Czerwone Maki" będą mogli wraz z głównym bohaterem przeżyć jedną z najsłynniejszych bitew II Wojny Światowej. Znajdzie się również coś dla miłośników zjawisk nadprzyrodzonych, premiery filmu "Omen: Początek" i "Pogromcy duchów: Imperium lodu" zmrożą krew w niejednych żyłach. Z trudami życia w nieswoim ciele, będzie można się zapoznać w filmie "Kobieta z...". Całe rodziny mogą zaś bawić się na filmie "Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka".
materiały prasowe / kadr z filmu materiały prasowe / kadr z filmu

PRZEDPREMIERA

 

Civil War. Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w ogarniętych chaosem wojny domowej Stanach Zjednoczonych. Fotografka wojenna (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego centrum dramatycznych wydarzeń. W obsadzie filmu oprócz Dunst („Psie pazury”, „Na pokuszenie”) znaleźli się Cailee Spaeny („Priscilla”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”), Jesse Plemons („Psie pazury”), Wagner Moura („Narcos”) i Nick Offerman („Devs”, „The Last of Us”).

 

 

PREMIERY

 

Czerwone maki. To pierwszy polski film fabularny o słynnej i zwycięskiej bitwie o Monte Cassino. Historia bitwy ukazana z perspektywy młodego chłopaka - Jędrka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino – ta spektakularna bitwa zadecyduje o życiu wielu żołnierzy i dalszym ataku armii aliantów we Włoszech oraz zmieni na zawsze życie Jędrka.

 

 

Omen: Początek. Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, by rozpocząć życie w służbie Kościoła. Na swojej drodze napotyka mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego. W filmie „Omen: Początek” występują: Nell Tiger Free („Servant"), Tawfeek Barhom („Maria Magdalena"), Sonia Braga („Pocałunek kobiety pająka"), Ralph Ineson („Wiking") i Bill Nighy („Życie").

 

 

Pogromcy duchów: Imperium lodu. Po wydarzeniach z poprzedniej części („Pogromcy duchów. Dziedzictwo”) rodzina Spenglerów przenosi się do kultowej nowojorskiej remizy strażackiej i rozpoczyna współpracę z oryginalnymi Pogromcami Duchów, którzy opracowali ściśle tajne laboratorium badawcze i przenieśli niszczenie duchów na wyższy poziom. Kiedy odkrycie starożytnego artefaktu uwolni złą moc, nowi i starzy Pogromcy Duchów zostaną poddani próbie i muszą zrobić wszystko, aby uratować świat przed drugą epoką lodowcową.

 

Kobieta z... Opowieść o Anieli Wesoły. Prowadziła zwyczajne życie – dorastanie w małym miasteczku, praca, miłość, ślub, rodzina. Jednak nigdy nie mogła być w pełni sobą – Aniela urodziła się w męskim ciele. Jakich dokona wyborów? Czy będzie gotowa poświęcić wszystko, by móc żyć normalnie i bez strachu? „Najbardziej wzruszający jako doskonała historia miłosna” – tak o filmie „Kobieta z…” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta można było przeczytać w recenzjach po światowej premierze podczas prestiżowego festiwalu w Wenecji (The Film Verdict). To czuła opowieść o walce o siebie, ale też o pięknie prawdziwej bliskości z Małgorzatą Hajewską-Krzysztofik, Joanną Kulig, Mateuszem Więcławkiem i Bogumiłą Bajor w rolach głównych.

 

 

Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka. Ferajna z niezwykłej szkoły, na czele której stoi panna Cornfield, dostaje zadanie wystawienia spektaklu o początkach szkoły. Szybko okazuje się, że to nie lada sztuka! Dyrektor ma własny pomysł na historię, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Przy okazji trzeba ustalić, dlaczego szkolne patio wciąż przypomina szwajcarski ser z wieloma dziurami.

 

 

POZOSTAŁY REPERTUAR

 

W najbliższych dniach kino Helios w Piotrkowie zaprasza także na seanse w ramach cyklów Kultura Dostępna "Ultima Thule". Na ekranach  Kina Konesera "Biedne istoty", "Perfect Days" oraz rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA. Warto zwrócić też uwagę na tytuły, które w repertuarze są już od jakiegoś czasu: "Godzilla i Kong: Nowe imperium", "Kung Fu Panda 4", "Za duży na bajki 2", "Budda. Dzieciak '98" oraz "Diuna: Część druga"

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat