Oficjalne wyniki wyborów. Juliusz Wiernicki nowym prezydentem Piotrkowa

Niedziela, 21 kwietnia 2024288
Juliusz Wiernicki będzie nowym prezydentem Piotrkowa. Wygrał z Krzysztofem Chojniakiem w II turze, zdobywając 60,61 % głosów mieszkańców.
Oficjalne wyniki wyborów. Juliusz Wiernicki nowym prezydentem Piotrkowa

Według oficjalnych wyników PKW Juliusz Wiernicki zdobył 14 490 (60,61%) głosów a Krzysztof Chojniak 9417 (39,39%).

Kandydat komitetu "Z Sercem Dla Piotrkowa" wygrał z ponad 20 % przewagą. 

 

 

 

Tak głosowano w poszczególnych komisjach na Juliusza Wiernickiego.

 

Tak głosowano w poszczególnych komisjach na Krzysztofa Chojniaka.

POLECAMY


Zainteresował temat?

35

13


Komentarze (288)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kumoter ~Kumoter (Gość)07.05.2024 12:36

Pozdrawiam serdecznie G9sc (Gość). Jesteś na pewno rodowitym piotrkowianinem - i to z "dziada pradziada".

10


G9sc ~G9sc (Gość)02.05.2024 20:49

Dno i kilo mułu szczęśliwej Polski j7z czas żebyście się się udławili tym szczęściem

14


SPORT ~SPORT (Gość)23.04.2024 09:02

Panie Juliuszu niech pan nie zapomni, które kluby sportowe poparły p. Chojniaka

125


trzeźwy ~trzeźwy (Gość)22.04.2024 08:45

Cieszy mnie wynik wyborów w Piotrkowie. Nie dlatego, że wygrał ten konkretny kandydat, ale dlatego że wygrał człowiek nie popierany przez centralne partie polityczne. Pani Marlena (PO) poparła przecież w ostatnich dniach Chojniaka, a pan Łukasz z PiS wprawdzie chciał "pogonić" Chojniaka ze stanowiska, ale ostatecznie pan Lorek zalecał aby na Chojniaka jednak głosować.
Piotrkowianie nie dali się wkręcić w podział Polski na PO-PiS.
Czy będzie dobrym prezydentem? Nie wiem, ale liczę na to, że skoro przez kilkanaście lat rządził nauczyciel, to może rządzić i młody przedsiębiorca.

3910


nostalgia ~nostalgia (Gość)24.04.2024 09:51

Piotrków Tryb. umierał na naszych oczach. Ostatnie lata to zero miejsc pracy powstałych z inicjatywy włodarzy miasta. Tylko nieustanne wyciąganie pieniędzy z kieszeni mieszkańców, którzy są najbiedniejszymi w rankingu miast w Polsce. Dość niedasizmu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
"Wiem, że jeszcze będzie pięknie
Przegonimy mrok
Przegonimy całe zło
Które w tym momencie
Chciało nam zabrać szczęście
Uciszyć nam głos
My będziemy ponad to..."

75


Babka ~Babka (Gość)23.04.2024 21:43

Przerażająca jest żądza krwi wśród piszących komentarze: wszystkich zwolnić,wymienić,ukarać,zaudytować,rozliczyć,może jeszcze w dyby zakuć na rynku i pomidorami rzucać? czy wy ludzie w ogóle czytacie,co piszecie? Ta atmosfera polowania na czarownice,która trwa od października jest przytłaczająca?

1610


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)23.04.2024 22:03

Pragnę w tym miejscu podziękować tym wszystkim, którzy głosowali na pana Juliusza. Dokonaliście historycznego czynu, bo wreszcie słońce zaświeciło nad mrocznym Piotrkowem rządzonym przez pokonanego władykę.Teraz nastała prawdziwa wiosna, która przyniosła pewność, że wszystko ulegnie poprawie i zmianom na lepsze, bo do tej pory panowała w mieście bezduszna stagnacja pod każdym względem. Liczę na pana Juliusza, że ruszy bryłę Piotrkowa z posad i dokona oczekiwanych zmian na lepsze, bo do tej pory nic się nie działo. Bardzo się cieszę, że dożyłam chwili w której mieszkańcy miasta postawili na młodzieżowca, a emeryci i renciści będą zastąpieni młodą kadrą przystosowaną do odpowiedniego rządzenia na odpowiednim poziomie intelektualnym i zawodowym, bo przyszłość zawsze należy do młodych. Teraz czas na zamiatanie po starych porządkach, tylko trzeba użyć nowej miotły, żeby szybko się nie zdarła.

119


Kaps ~Kaps (Gość)24.04.2024 20:24

Jest nowy prezydent może będą zmiany na lepsze ale pytanie jest takie skąd pan dotarł do tego miasta bo nic o panu nie było słychać dopiero jak była kampania wyborcza ja osobiście nie oddałem głosu na nikogo w drugiej turze

42


wyborca ~wyborca (Gość)24.04.2024 09:36

Mamy nowego prezydenta Piotrkowa Tryb. Oby jeszcze lokalne media zmieniły swoje podejście do opinii wyrażanych przez nas mieszkańców. Opinie "nie po myśli" władzy i mediów nie są zamieszczane, mimo tego że są zgodne z regulaminem tego portalu.

90


młody z młodą ~młody z młodą (Gość)24.04.2024 14:36

Niedziela to był piękny dzień. Słuchaliśmy w napięciu strefy fm i z minuty na minutę coraz bardziej się cieszyliśmy aż w końcu otworzyliśmy szampana autentycznie jak spłynęły informacje i okazało się że Pan Wiernicki wygrał.

52


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat