Artykuły do tagu: Książka

Czy piotrkowianie czytają książki?
Z roku na rok czytelnictwo w Polsce spada, rośnie za to liczba nowo wydanych książek. Jak chętnie po nowe i starsze pozycje czytelnicze sięgają goście Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim? Zapytaliśmy o to "u źródła".
Archiwiści przypomnieli wyjątkową postać. Kim był Michał Rawita-Witanowski?
Michał Rawita-Witanowski to bohater kolejnej publikacji piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Autorzy podkreślają, że jest to pozycja dla każdego, zarówno zawodowych historyków, pasjonatów, ale także dla rodzinnych archiwistów. Jej promocja, a zarazem premiera specjalnie na tę okazję przygotowanej wystawy, odbyła się w poniedziałek (26.02.2024) w siedzibie archiwum.
Poznaj sekrety zalewu Sulejowskiego i nie tylko
Historię rzeki Pilicy, zalewu Sulejowskiego oraz pobliskich im miejscowości w naszym regionie, będzie można zgłębić już w piątek 23 lutego w Mediatece 800-lecia, podczas promocji nowej książki Andrzeja Kobalczyka. Autor spotka się z czytelnikami osobiście.
Historia Piotrkowa Browarem F. Braulińskiego opisana
Interesujące opowieści oraz dotąd nieznane historie o Piotrkowie mogli usłyszeć licznie zgromadzeni mieszkańcy w piotrkowskiej mediatece. To w tym miejscu w piątkowy wieczór (29.12) odbyła się promocja książki „Browar F. Braulińskiego w Piotrkowie”, nad którą pracowała Agnieszka Szóstek wraz z potomkami rodzin tworzących najsłynniejszy piotrkowski browar: Zygmunta Jacka Ditrycha oraz Macieja Ditrycha.
Nowa książka o historii Piotrkowa. Promocja już w piątek
„Browar F. Braulińskiego w Piotrkowie” - to najnowsza książka poświęcona historii Piotrkowa. Została napisana przez Agnieszkę Szóstek wraz z potomkami rodzin tworzących najsłynniejszy piotrkowski browar: Zygmunta Jacka Ditrycha oraz Macieja Ditrycha.
Spotkanie autorskie z Ewą Tarnowską-Ciotuchą, autorką książki
Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Tarnowską-Ciotuchą, autorką książki "A wiosną pójdziemy nad rzekę" w najbliższy piątek - 24 listopada, o godz. 18:00.
Nowa książka piotrkowianina
Mariusz Koperski napisał kolejną książkę. Tym razem urodzony w Piotrkowie, a mieszkający od 20 lat na Podhalu, autor wydał książkę "Pasja Mateusza". 17 listopada w mediatece zaplanowano promocję powieści.
Czytać każdy może... a na pewno powinien!
16 tysięcy czytelników i 350 tysięcy wypożyczonych książek – to roczne statystki piotrkowskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej. W czasach, kiedy cały czas podkreśla się, że za rzadko sięgamy po książki, Piotrków trzyma się dobrze. Czytają dorośli, czytają też dzieci. Nie brakuje również amatorów audiobooków.
Konferencja naukowa poświęcona historii Wolborza
Naukowcy badający historię i regionaliści spotkali się z widownią w Wolborzu, aby opowiedzieć o historii miasta i zaprezentować nowa publikacje wydaną z okazji 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi.
Smaran. Kolory Indii - powieść podróżniczo-obyczajowa Magdaleny Stępień
„Smaran. Kolory Indii” to fascynująca opowieść o Indiach początku XXI wieku, kiedy prezydentem była Pratibha Patil, Donald Trump rozważał inwestycje w Bengaluru, a atak terrorystyczny w Mumbaju zachwiał nie tylko emocjami, ale także rynkiem, dając przedsmak zbliżającego się kryzysu. Jak młoda, wyzwolona dziewczyna z Europy odnajdzie się w kraju, w którym pozycja kobiet jest wciąż niższa niż krów? Premiera książki już 23.10.2023r. - polecamy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat