Artykuły do tagu: Mróz

-18,7 w powiecie piotrkowskim! Gdzie było najzimniej?
Temperatury minionej nocy w Polsce sięgały nawet -27 stopni Celsjusza. Na terenie powiatu piotrkowskiego najniższa z nich odnotowana została o godzinie 7.00 na stacji meteorologicznej w Sulejowie, gdzie temperatura wynosiła -18,68 stopni Celsjusza.
Siarczyste mrozy nie odpuszczają. Służby mówią jednym głosem
Bardzo niskie temperatury, jakie nawiedziły w ostatnich dniach całą Polskę, nie ominęły również ziemi piotrkowskiej. Niestety zima zebrała już śmiertelne żniwo w Piotrkowie Trybunalskim. W nocy z niedzieli na poniedziałek (07-08.01.2024) do piotrkowskiego szpitala przywieziono mężczyznę w stanie głębokiej hipotermii, którego ostatecznie nie udało się uratować. Policjanci, medycy i osoby opiekujące się bezdomnymi mówią jednym głosem: Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka!
Zmarł z powodu wychłodzenia. Lekarze byli bezradni
Całkowicie przemarznięty mężczyzna trafił minionej nocy do piotrkowskiego szpitala, gdzie lekarze próbowali uratować mu życie. Niestety było już na to za późno.
Pamiętajmy także o zwierzętach
Silny mróz zawitał do Polski, a wysokie ujemne temperatury mają utrzymywać się do środy. W tym czasie pamiętajmy, że niskie temperatury są odczuwane nie tylko przez ludzi. Zwierzęta przebywające poza domem również odczuwają ich wpływ i narażone są na wychłodzenia.
O szóstej rano na mróz?
Czy osoby przebywające w piotrkowskim schronisku dla bezdomnych są proszone o opuszczanie ośrodka o 6 rano? O takiej sytuacji informowali słuchacze wtorkowego magazynu Magiel na antenie Strefy FM Piotrków. Te informacje dementuje kierownik piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych.
Niebezpiecznie na drogach! Liczne kolizje i wypadki w Piotrkowie i regionie
Do Piotrkowa znów zawitała zima. Silne opady śniegu i ujemna temperatura powodują niemałe zamieszanie na drogach.
Książka na weekend – Chyłka powraca na kartach „Zarzutu”
Remigiusz Mróz nie poprzestaje w stawianiu swojej bohaterce nowych wyzwań. W najnowszej książce z serii z Joanną Chyłką prawniczka będzie bronić księdza oskarżonego o pedofilię. Emocji dostarczy nam także druga proponowana dziś książka, a zestaw uzupełniamy pozycją z zupełnie innego czytelniczego bieguna, bo jest to poradnik.
Książka na weekend - Gdy Chyłka odwiedza Forsta
Fani długo czekali na ponowne spotkanie związanego z Tatrami komisarza Wiktora Forsta i warszawskiej prawniczki Joanny Chyłki. A oczekiwanie zostało nagrodzone w najnowszej powieści Remigiusza Mroza. W zestawie propozycji na ten weekend znajdziecie także inny mocny kryminał, a dla przeciwwagi dodajemy trzecią propozycję, jaką jest powieść obyczajowa.
Książka na weekend - Piotr Langer powraca
Polecaliśmy już wiele tomów serii Remigiusza Mroza, które opisywały perypetie prawniczki Joanny Chyłki. Wśród wielu bohaterów najbardziej wyrazistym (i zarazem pełnym zła) był Piotr Langer, któremu autor poświęcił osobną powieść. Jednak poza nią mamy dwie równie ciekawe propozycje do zaczytania się na całego.
Książka na weekend – Behawiorysta powraca w nowej książce Mroza
W tym tygodniu proponujemy zestaw kryminałów, choć z jednym wyjątkiem. Zaczynamy od kontynuacji przygód behawiorysty, czyli Gerarda Edlinga. Opisał je w nowej powieści Remigiusz Mróz. Klimat kryminału podtrzymuje nasza druga propozycja, czyli nowa książka Katarzyny Żwirełło „Upadek”. Trzecią propozycją jest zupełnie odmienna w gatunku i w treści księga starożytnych mądrości, które podnoszą na duchu. Zapraszamy na porcję dobrej lektury.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat