Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia pracownicy piotrkowskiego Sanepidu spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Przekonywali ich, że palić nie warto.
Jak świętować niepodległość? Można to zrobić, biegając. Tak było w Woli Krzysztoporskiej.
W dniu Narodowego Święta Niepodległości po raz 15 odbył się w piotrkowskim kościele Jezuitów finał Konkursu Recytatorskiego Rzeczpospolita Niepodległa.
Grupa 34 piotrkowian złożyła w czwartek 7 listopada wniosek z inicjatywą uchwałodawczą. Złożony przez nich do Biura Rady Miasta projekt uchwały dotyczy nadania rondom bliźniaczym przy zbiegu ulic Śląskiej, Żeromskiego, Przedborskiej i Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich.
Uczniowie gimnazjum Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Niechcicach uczestniczyli w Festiwalu Smaków w ZSP nr 4 w Bełchatowie. Każdy mógł skosztować specjałów przygotowanych przez uczniów i firmy z regionu bełchatowskiego. Były ciasta, sałatki, przystawki, kawy, herbaty i koktajle.
Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Niechcicach na zaproszenie dyrekcji i nauczyciela języka niemieckiego Marty Krzysztofik odwiedził w poniedziałek kolorowy Deutsch-Wagen. Przy okazji tej wizyty odbywał się w szkole Dzień Niemiecki.
Zamiast mandatu karnego - cytryna, za jazdę zgodną z przepisami – jabłko. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bujnach przy udziale przedstawiciela policji przypominali kierowcom o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.
Strażacy edukują gdzie się da i kogo się da. Jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla, o tym opowiadali podczas spotkania z uczniami Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie.
Piotrkowski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta planuje zmienić organizację ruchu na ulicy Wysokiej. W drogę, która dotychczas była dwukierunkowa, będzie można wjechać tylko od strony Topolowej. Mieszkańcy są niezadowoleni. Skąd takie plany?
W okresie Wszystkich Świętych, od pierwszego do trzeciego listopada, autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego kursować będą według poniższych zasad.