Po raz kolejny wandale dokonali zniszczeń na terenie placu zabaw przy ul. Szkolnej w Sulejowie. Tym razem przebywającym na terenie rekreacyjnym nie spodobały się wyremontowane toalety. Miejsce to jest cyklicznie niszczone przez chuliganów, na czas remontu toalety będą nieczynne.
11 – letni Kacper rozłożył na ulicy mały kramik i sprzedaje. Marzy, by zebrać pieniądze na wycieczkę do Krakowa. Chce zobaczyć smoka wawelskiego, rynek i sukiennice. Na dodatek właśnie zepsuł mu się telefon, a nowy wyświetlacz to koszt nawet kilkuset złotych.
Do 19 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do turnieju piłkarskiego Piotrkowski CUP jaki odbędzie się 6 dni później na stadionie w Moszczenicy.
Do wypadku doszło we wtorek około godziny 12:45. Na skrzyżowaniu Al. Sikorskiego i Al. Armii Krajowej kierujący Fiatem Ducato uderzył w tył zatrzymującej się przed czerwonym światłem kierującej BMW. W wyniku kolizji kierująca BMW trafiła do szpitala.
W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia nieustannie przyspiesza, a wymagania zawodowe rosną, coraz więcej osób doświadcza problemu pracoholizmu. Choć niektórym może wydawać się, że poświęcanie nadmiernej ilości czasu pracy jest oznaką zaangażowania i ambicji, rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana. Pracoholizm, czyli uzależnienie od pracy, może mieć poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Lipcowe tańce pod chmurką przyciągnęły na piotrkowską starówkę tłumy i pokazały, że muzyka i spontaniczne pląsy łączą pokolenia. Czy tak będzie i tym razem? Dowiemy się już w najbliższy piątek podczas następnej miejskiej potańcówki.
Policja, straż pożarna, leśnicy z Nadleśnictwa Piotrków, straż łowiecka, WOPR, straż rybacka, sanepid i wędkarze z PZW uczestniczyli w akcji jaka odbyła się nad dwoma zalewami. Jak podkreślają policjanci były to działania o charakterze kontrolno – prewencyjnym.
Wybór odpowiednich środków dezynfekujących do placówek medycznych jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu. Pierwszym i najważniejszym kryterium jest skuteczność środka w eliminacji bakterii, wirusów i innych patogenów. Ważne jest, aby produkt był testowany i potwierdzony przez odpowiednie badania. Kolejnym aspektem jest czas działania, który powinien być jak najkrótszy, aby zapewnić efektywność dezynfekcji przy dynamicznym funkcjonowaniu placówki. Bezpieczeństwo stosowania jest równie istotne; produkty nie powinny wywoływać alergii ani podrażnień u personelu i pacjentów. Ostatnim, ale równie ważnym kryterium, jest zgodność z normami sanitarnymi, które regulują stosowanie środków dezynfekujących w środowisku medycznym.
Jak zapewniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta remontowany odcinek ul. Słowackiego od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej do placu Kościuszki będzie już dziś oddany dla ruchu samochodowego. Drogowcy mają lada chwila usunąć znaki zakazujące wjazdu.
Policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali 83-latka oraz 34-latka, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h. Zostali oni ukarani wysokim mandatami karnymi oraz stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.