Artykuły do tagu: ścieżka rowerowa

Ścieżka rowerowa Piotrków - Przygłów prawie gotowa. Jednak na otwarcie musimy poczekać
Choć nowa ścieżka rowerowa wzdłuż DK 12 jest już prawie gotowa, na oficjalne otwarcie musimy poczekać do jesieni. Wszystko za sprawą krótkiego odcinka w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Kleszcz. Ze względów administracyjnych radni miasta muszą zatwierdzić sfinansowanie budowy kilkunastu metrów ścieżki i zlecić budowę wykonawcy GDDkiA. Problem w tym, że radni mają teraz przerwę wakacyjną, i taką uchwałę mogą podjąć dopiero po jej zakończeniu, co uniemożliwia oficjalne otwarcie ścieżki latem.
Powstaje ścieżka rowerowa między Piotrkowem a Przygłowem. Kiedy będzie gotowa?
Trwa budowa ścieżki rowerowej między Piotrkowem a Przygłowem. Nowa droga dla rowerzystów ma być gotowa jesienią tego roku.
Wyczekiwana inwestycja gotowa
Rowerzyści mogą już pojechać nową ścieżką od ul. Roślinnej do ul. Rusałki wokół zbiornika Bugaj. Inwestycja powstała w ramach budżetu obywatelskiego i ostatecznie kosztowała ok. 1,35 mln złotych.
Powstaje ścieżka rowerowa wokół jeziora Bugaj
Trwa budowa ścieżki rowerowej oraz chodnika wokół zbiornika Bugaj. Drugi odcinek powstaje pomiędzy ulicami Rośliną oraz Rusałki.
Co dalej ze ścieżką rowerową przy Bugaju?
Po latach oczekiwania doczekamy się budowy drugiego etapu ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj. Po wielu perypetiach urzędnikom udało się wyłonić wykonawcę inwestycji, a ścieżka rowerowa powinna być gotowa jeszcze w tym roku.
12.04.2023 08:02
Tym razem się uda?
Następne podejście do budowy ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj. Urzędnicy ogłosili kolejny przetarg na budowę drugiego etapu drogi dla rowerzystów wokół piotrkowskiego jeziora. Inwestycja dotyczy fragmentu od ul. Porannej do ul. Rusałki.
Będzie ścieżka rowerowa przy DK12!
Rowerzyści przemierzający odcinek DK12 między Piotrkowem Trybunalskim a Przygłowem będą znacznie bardziej bezpieczni. Rusza budowa ścieżki rowerowej między obiema miejscowościami. Aktualnie na ukończeniu są prace projektowe, a od czwartku (16.02.2023) przy DK12 rozpocznie się wycinka drzew, niezbędna do rozpoczęcia robót budowlanych.
W śladzie wąskotorówki powstaje ścieżka rowerowa
Wystartowały prace związane z budową chodnika oraz ścieżki rowerowej w pasie dawnej kolejki wąskotorowej w Piotrkowie. To drugi fragment tej drogi dla jednośladów.
Kolejne problemy ze ścieżką rowerową
Znów przeciąga się budowa drugiego etapu ścieżki rowerowej wokół jeziora Bugaj. Za nami drugi przetarg i drugie unieważnienie. Powód: zbyt wysoka cena.
Zniszczone ławki na drodze do Koła
Leśna droga rowerowa prowadząca z osiedla Wierzeje do Koła to jedna z ulubionych tras miłośników jednośladów. Przy drodze znajdują się ławki, na których można byłoby odpocząć. Jest to jednak trudne, bo są one bardzo zniszczone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat