Będzie ścieżka rowerowa przy DK12!

GDDKiARegion Środa, 15 lutego 202363
Rowerzyści przemierzający odcinek DK12 między Piotrkowem Trybunalskim a Przygłowem będą znacznie bardziej bezpieczni. Rusza budowa ścieżki rowerowej między obiema miejscowościami. Aktualnie na ukończeniu są prace projektowe, a od czwartku (16.02.2023) przy DK12 rozpocznie się wycinka drzew, niezbędna do rozpoczęcia robót budowlanych.
fot.: Google fot.: Google

Pierwszym etapem będzie budowa drogi zbiorczej (która jest częścią całości) na wysokości Poniatowa. Jej długość to ok. 470 metrów, a przeznaczona będzie zarówno dla ruchu rowerowego, jak i samochodowego oraz pieszego. W przeciwieństwie do pozostałych odcinków ścieżki, droga zbiorcza będzie o pół metra szersza (3,5 metra).

 

Kolejnym etapem będzie budowa fragmentu między Poniatowem a Przygłowem, a ostatni etap połączy Poniatów z Piotrkowem (w okolicy stacji Orlenu).

 

Z realizacji wyłączony jest odcinek ok. 600 metrów na wysokości skrzyżowania w Poniatowie, w związku z faktem, że całe skrzyżowanie będzie przebudowane w ramach osobnego zadania. Przebudowa uwzględnia oczywiście brakujący odcinek ścieżki. 

Ścieżka będzie miała 3 metry szerokości (oprócz wspomnianego wyżej odcinka w Poniatowie) i nawierzchnię bitumiczną. Prace mają się zakończyć w maju 2024 roku. Jej budowa radykalnie poprawi bezpieczeństwo cyklistów na tej bardzo zatłoczonej drodze. Średni ruch dobowy na tym odcinku to około 25 tysięcy pojazdów na dobę, przy czym w porach największego natężenia ruchu ta wartość jest znacznie wyższa. Ścieżka rowerowa w większości zostanie poprowadzona w śladzie dawnej kolejki wąskotorowej - mówi Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

 

Prace na wstępnym etapie nie będą powodowały utrudnień dla kierowców. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

11

2


Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)15.02.2023 14:08

Biurokraci zadecydowali, wykonają zgodnie z przepisami, tylko nikt tamtędy nie pojedzie, bo po co? Jeśli mówimy, że świat głupieje, to jesteśmy w błędzie, głupieją ludzie, a świat jest tego ofiarą.

96


realista ~realista (Gość)19.02.2023 14:33

Nie trzeba znać się na kalendarzu wyborczym,ale jeśli nagle wypływają tematy ścieżek,obwodnic i dróg,tzn.że wybory niedługo.Gdyby tak słuchać tego bełkotu,to już dawno powinniśmy mieć jak w raju.Politycy są jak gołębie,przed wyborami jedzą nam z ręki a po wyborach z wysokości robią nam na głowy.Dziwne że jeszcze nie obiecali odkrywkowych kopalni masła i smalcu.

32


wojciech ~wojciech (Gość)15.02.2023 14:08

Już widzę te tłumy rowerzystów jadące z Piotrkowa do Przygłowa. Potrzebne to jak rybie ręcznik.

519


ponownie ~ponownie (Gość)17.02.2023 13:34

do wreszcie - droga o której piszesz była tam zawsze, biegła wzdłuż wąskotorówki. została rozjechana przez samochody ,a niestety podłoże tam jest piaszczyste. pytam dlatego, że znowu zaczynają od wycinki drzew i może się to skończyć typową betonozą.

24


.... ~.... (Gość)17.02.2023 09:35

Jak zwykle mozna poczytac interesujące komentarze driverów

21


ja ~ja (Gość)15.02.2023 11:36

Super wiadomość.... choć sama ścieżka to powinien być dopiero początek - bo przydałby się także ze dwie - trzy wiaty na tym odcinku które służyłyby rowerzystom za schronienie podczas opadów... warto może też w takich wiatach usytuować ładowarki dla hulajnóg elektrycznych i innych elektrycznych środków transportu osobistego... ale to przyszłość ważne żeby dociągnąć tą ścieżkę aż do Sulejowa!

1113


ponownie ~ponownie (Gość)15.02.2023 19:04

pytam czy będzie taka jak ta co prowadzi z Tomaszowa Maz. przez Spałę do Inowłodza? przez las równolegle do drogi.

80


Zdrowiem ~Zdrowiem (Gość)17.02.2023 08:23

Zamiast s12 będzie sr12 . A w rowerze s12 -napęd Shimano lub s..m ewentualnie campagnolo. Czytaj kierowco i nie licz na ułatwienia, a rowerzysta będzie wdychał Mendelejewa opary samochodów wśród oprysków glifosatu. A ścieżkę można poprowadzić poprzez las tak by jak najdalej od ruchu samochodów.

12


Asterix ~Asterix (Gość)17.02.2023 05:59

Ale po co wycinać drzewa? Z jednej strony asfalt z drugiej bezkresne pole, wiatr, beton i żar z nieba. Żadna przyjemność.

16


majowa nadzieja ~majowa nadzieja (Gość)16.02.2023 16:27

Dobra wiadomość, trzymam za słowo, teraz już nie tylko pana posła Lorka.

44


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat