W styczniu zakończyła się renowacja pomnika Obrońców Gór Borowskich oraz terenu znajdującego się wokół niego. Powstały w Borowej (gmina Wola Krzysztoporska) w 1972 roku monument zyskał nowy blask. Poprawiły się też warunki do organizowania uroczystości upamiętniających bohaterską obronę Gór Borowskich we wrześniu 1939 r.
Działania przeprowadzone przez policjantów ze Szczercowa i Bełchatowa doprowadziły do zatrzymania 26-letniego mieszkańca Częstochowy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest sprawcą przestępstwa „na wnuczka”. Podejrzany usłyszał zarzut oszustwa, a sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.
Od dziś można już składać elektroniczne wnioski o świadczenie z programu „Rodzina 500 plus” na kolejny okres świadczeniowy, czyli od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Jeżeli rodzic czy opiekun złoży prawidłowy wniosek w terminie między 1 lutego a 30 kwietnia, to zostanie zachowana ciągłość wypłaty świadczenia.
Uroczystości związane z odzyskaniem przez Rozprzę praw miejskich odbyły się we wtorek w tamtejszej szkole podstawowej. Burmistrz Janusz Jędrzejczyk otrzymał akt nadania praw miejskich oraz symboliczne klucze do miasta. Nie zabrakło także części artystycznych.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali kierowcę opla, który na autostradzie przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Mężczyzna otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych. Funkcjonariusze nieustannie apelują o rozsądek na drogach i dodają, że nadmierna prędkość zabija.
Po miesiącach niepewności i ogromnego zamieszania związanego z przejęciem oddziałów Powiatowego Centrum Matki i Dziecka przez Samodzielny Szpital Wojewódzki, w końcu wszystkie strony doszły do porozumienia. To oznacza, że mieszkanki naszego regionu nadal będą mogły korzystać w Piotrkowie ze świadczeń udzielanych na oddziałach położniczo-ginekologicznym, pediatrycznym i neonatologicznym.
Miniphäenomenta to niezwykle tajemnicza nazwa nowej wystawy, którą będzie można zwiedzać w Mediatece 800-lecia. Ta niezwykła wystawa będzie także minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania.
Gmina Aleksandrów zaprasza na konferencję popularno-naukową organizowaną z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Spotkanie zaplanowano w najbliższą sobotę w świetlicy w Skotnikach.
Zakończyły się ferie w piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Bezpłatne zajęcia o różnorodnej tematyce prowadzili wykładowcy oraz studenci kierunków: pedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, filologia angielska, historia, zarządzanie, administracja, bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość oraz pielęgniarstwo.
Do końca lutego piotrkowscy urzędnicy czekają na zgłoszenia do piętnastej edycji konkursu "Nowa Elewacja". Udział mogą wziąć w nim właściciele budynków, które zostały wyremontowane do końca 2022 roku.
To dzięki reklamom jesteśmy w stanie dostarczać Ci wiadomości z Piotrkowa i okolic oraz rozwijać nasz portal.
Nasze reklamy nie są inwazyjne, nie stosujemy wyskakujących okien i nie zasłaniamy nimi treści, prezentujemy maksymalnie 4 reklamy na stronę.
Prosimy, wyłącz adblocka, dodając serwis ePiotrkow.pl do wyjątków wtyczki AdBlock, a następnie odśwież stronę.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!