Wyjątkowa edycja Kreatywnego Dnia Kobiet odbyła się 3 marca w piotrkowskiej Bibliotece Pedagogicznej. Tym razem panie wspierały czworonogów z lokalnych organizacji prozwierzęcych.
Od kilku dni narzekamy na niskie temperatury. Jest to bardzo uciążliwe nie tylko dla ludzi, ale też dla zwierząt. Musimy pamiętać o zapewnieniu swoim pupilom odpowiednich warunków, do tego, by ułatwić im przetrwanie zimy. Nie zapominajmy także o bezdomnych zwierzętach.
Kto zajmuje się usuwaniem martwych zwierząt z terenu Piotrkowa? Takie pytanie zadała jedna z mieszkanek, która przy ul. Broniewskiego znalazła martwego szczeniaka.
Są niezależne, drapią, ale i tak większość marzy o tym, aby mieć je w swoim domu. Mowa oczywiście o kotach. 17 lutego możemy poświęcić im nieco więcej uwagi niż zwykle, właśnie wtedy obchodzony jest ich dzień. Świętując ze swoimi pupilami, korzysta na tym także nasze zdrowie.
Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu przyjęto ustawę wymierzoną przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt. Z 2 do 3 lat pozbawienia wolności wzrosną kary związane z zabijaniem zwierząt i znęcaniem się nad nimi. W przypadku dokonania tego ze szczególnym okrucieństwem za kratki będzie można trafić nawet na 5 lat.
Przebywały w katastrofalnych warunkach, były wychudzone, bez dostępu do wody. Jedenaście psów przetrzymywał w stodołach na terenie Woli Rokszyckiej ich właściciel. W poniedziałek na miejscu interweniowały służby – policja i pracownicy piotrkowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Uwolniono pięć owczarków, we wtorek udało się uratować kolejną piątkę.
Piotrkowski oddział PTTK oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na rajd „Puchowy Śniegu Tren”. Uczestnicy będą dokarmiać leśną zwierzynę.
Noc Sylwestrowa nam kojarzy się z hucznym świętowaniem, ale dla zwierząt może być prawdziwą udręką. Huk petard i fajerwerków często wywołuje u czworonogów agresję lub napady paniki, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do zawału serca.
W Piotrkowie Trybunalskim pożegnamy rok tradycyjnie. O północy w okolicach wieży ciśnień będziemy mogli oglądać kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Coraz więcej miast w Polsce rezygnuje jednak z takiej zabawy. Dlaczego?
Czy w wigilijną noc zwierzęta mówią ludzkim głosem? Wielu z nas w to wierzy i w ten wyjątkowy dzień zastanawia się, co takiego usłyszy od swych pupili. Okazuje się jednak, że zwierzęta mówią do nas przez cały czas, tylko w natłoku codziennych zdarzeń tego nie dostrzegamy. O empatii i szacunku do zwierząt, nie tylko od święta rozmawiamy z Pawłem Kowalskim, leśnikiem z Osady Leśnej w Kole.