Walka z pandemią COVID-19 trwa. - Aby była jeszcze bardziej skuteczna, dostosowujemy nasze działania do obecnej sytuacji – informują przedstawiciele rządu. Co się zmienia? Wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Zwiększone zostaje liczba łóżek w szpitalach. Usprawniony ma zostać proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.
Po szczepionki na grypę ustawiają się kolejki, a tych w aptekach brakuje. Epidemia koronawirusa zdecydowanie zwiększyła zainteresowanie zaszczepieniem się. Pacjenci mają nadzieję, że uchroni ich to przed grypą i zmniejszy ryzyko zachorowania na COVID-19. Tymczasem aptekarze są bezradni i rozkładają ręce, bo szczepionek po prostu nie ma.
Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa, pouczyliśmy już ponad 170 tys. osób, ponad 20 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a tylko w środę 475. W ponad 7,5 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - poinformował w czwartek PAP rzecznik komendanta głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
Od najbliższej soboty (10 października) żółta strefa bezpieczeństwa zostanie rozszerzona na cały kraj. To oznacza, że będzie obowiązek zakładania maseczek także na świeżym powietrzu. Piotrków Trybunalski został objęty strefą czerwoną. Znalazł się w niej także powiat bełchatowski.
Po wejściu w życie znowelizowanych przepisów osoba, która z różnych przyczyn, np. zdrowotnych, nie może zakrywać ust i nosa będzie musiała na wezwanie policjanta czy funkcjonariusza straży miejskiej okazać zaświadczenie lekarskie - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
W województwie łódzkim jest 155 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Nowe zakażenie odnotowano także w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim.
W województwie łódzkim są 152 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 21 z nich dotyczy powiatu bełchatowskiego, 11 Piotrkowa Trybunalskiego, 8 powiatu radomszczańskiego, 6 powiatu piotrkowskiego oraz 3 tomaszowskiego. Tak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Łódzki Urząd Wojewódzki.
140 zakażeń w województwie łódzkim - informuje biuro prasowe wojewody. To kolejny dobowy rekord. 14 zakażeń dotyczy mieszkańców Piotrkowa, 12 powiatu piotrkowskiego, 11 powiatu bełchatowskiego, 7 radomszczańskiego oraz 5 opoczyńskiego. Ponadto poinformowano o śmierci 93-letniej mieszkanki powiatu piotrkowskiego. Była hospitalizowana w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi i posiadała schorzenia współistniejące.
Osteopatia bazuje na metodzie leczenia odkrytej przez Andrew Taylora Stilla w 1874 roku. Za podstawę nowego podejścia posłużyła absolutna wiara w wewnętrzną zdolność do samoleczenia, ale także przekonanie, że jeśli osteopata zdoła usunąć przeszkody w organizmie ludzkim, to natura sama zajmie się leczeniem. W jego przekonaniu to, co my nazywamy chorobą, jest tak naprawdę efektem nieprawidłowości lub braku właściwego balansu wewnątrz ciała człowieka. „Choroba w anormalnym organizmie jest tak samo naturalna jak zdrowie, kiedy wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu”.
Aż 18 ratowników medycznych z powiatu bełchatowskiego nie może pracować przez koronawirusa. Część odbywa kwarantannę, inni pozostają w izolacji. Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego uspokajają jednak, że pacjenci pozostają pod dobrą opieką, bo zajmą się nimi ratownicy przesunięci z innych jednostek.