Okazuje się, że największym dewastatorem nawierzchni są Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja. Uważa tak Krzysztof Byczyński, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Kiedyś, w zamyśle, miała to być niewielka struktura w liczbie kilku, najwyżej kilkunastu osób wyłączona z Urzędu Miasta, która kompleksowo zajmie się drogami i komunikacją. Dziś to duże przedsiębiorstwo z wieloma zadaniami, liczbą ponad 60 pracowników i kwotą niemal 2 mln 700 tysięcy zł rocznie na wynagrodzenia dla nich. 1 lutego minie 10 lat, odkąd działa Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (wcześniej Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji).
Niepełnosprawni nie przestają narzekać na zasady funkcjonujące w piotrkowskiej Strefie Płatnego Parkowania. Do redakcji Strefy FM zgłosił się kolejny słuchacz z dysfunkcją ruchu, który nie wiedział, że musi zapłacić za postój.
Na przystanku Słowackiego – Kostromska zamontowano nowy wyświetlacz, który będzie prezentować rozkład jazdy.
Nadal płacimy za śmieci na dotychczasowych zasadach. Choć na ostatniej sesji piotrkowscy radni podjęli uchwałę w sprawie obniżek, to jeszcze nie wiadomo, kiedy wejdzie ona w życie.
Piotrkowski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta planuje zmienić organizację ruchu na ulicy Wysokiej. W drogę, która dotychczas była dwukierunkowa, będzie można wjechać tylko od strony Topolowej. Mieszkańcy są niezadowoleni. Skąd takie plany?
Od nowego roku szykują się zmiany w rozkładzie piotrkowskich emzetek.
Fontannę w parku im. Jana Pawła II jak i w parku im. ks. J. Poniatowskiego służby miejskie przygotowują do sezonu zimowego.
Park im. ks. J. Poniatowskiego w Piotrkowie nie wygląda najlepiej. Nie chodzi tylko o stan ławek, czy konieczny remont alejek. Cześć piotrkowskiego parku, zwłaszcza ta przy ogrodzie botanicznym, wygląda jakby ktoś o niej zapomniał.
Kierowcy zjeżdżający z „bliźniaczych rond” w Krakowskie Przedmieście myślą, że ulica jest dwukierunkowa, tymczasem jest to wina pozostałych po poprzedniej organizacji ruchu znaków poziomych.