Miał być wyłącznie zbiornikiem retencyjnym. Miał regulować gospodarkę wodną w dolinie rzeki Luciąży. Miał być pomocą dla rolników. Szybko okazało się jednak, że jego pierwotne funkcje zeszły na drugi plan. Zbiornik wodny w Cieszanowicach stał się miejscem wypoczynku nie tylko mieszkańców pobliskich gmin, ale również turystów z dalszych części Polski. Dlaczego zalew, mimo napływu wypoczywających, nie jest zagospodarowany turystycznie?
Zakaz kąpieli i uprawiania sportów wodnych na terenie powiatu piotrkowskiego obejmuje nie tylko kąpielisko w Bronisławowie, ale także w Leonowie nad Zalewem Sulejowskim.
Droga do działek nad Zalewem Cieszanowickim to prawdziwa droga przez mękę - skarżą się działkowcy.
Nie wszędzie w regionie można się kąpać.
Jest wyposażona jak najnowocześniejsza karetka. Zamiast jednak jeździć - pływa.
Wszyscy, którzy szukają ochłody nad Zalewem Sulejowskim powinni dobrze się zastanowić, które z kąpielisk wybrać.
Utonęły dwie osoby, jedna w Polichnie w gminie Wolbórz, druga nad Zalewem Sulejowskim.
Piotrkowscy policjanci uratowali czwórkę nastolatków i mężczyznę, którzy wpadli do wody po wywróceniu się jachtu na Zalewie Sulejowskim.
Amatorzy wypoczynku nad wodą czekali na typowo letnią pogodę. Gdy słońce zaczęło świecić mocniej, okazało się, że problemem może być...brak wody.
Wszyscy, którzy mieli nadzieję, na ochłodzenie się w jednym z kąpielisk w naszym regionie niestety mocno się rozczarują.