Od najbliższej soboty (12 grudnia) zamknięty dla pacjentów będzie Oddział Urologiczny Szpitala Rejonowego w Piotrkowie. Przerwa, spowodowana remontem, potrwa do końca roku.
Prawica Razem - „za”, RiG, Lewica i PO - „przeciw” – kluby Rady Miasta przedstawiają swoje stanowiska przed jutrzejszym ponownym głosowaniem opłat za wodę i ścieki.
Na terenie naszego powiatu powstał nowy klub sportowy dla ciężarowców. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy “Sparta” - bo tak się nazywa - powstał w Ręcznie, gdzie znajduje się jedyny w naszym województwie Ośrodek Sportowo Szkoleniowy Ludowych Zespołów Sportowych.
Dzieci nie powinny wychowywać się w instytucjach państwowych. Według rządowego projektu wygaszania domów dziecka, do 2010 roku żadna placówka nie powinna liczyć więcej niż 30 wychowanków.
Zakończył działalność portal internetowy naszpiotrkow.pl. Założył go i prowadził radny PO Paweł Ciszewski, który Strefie FM przyznał , że dopadło go coś w rodzaju wypalenia.
Ostatnie obrady zarządu stowarzyszenia „Prawica Razem” zdominowane zostały tematem niepodjęcia przez Radę Miasta uchwały dotyczącej stawek i opłat dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków. Stowarzyszenie zaznaczyło, że jest to konieczne.
To będzie bardzo ważny dzień dla gminy Rozprza. W najbliższy czwartek oficjalnie oddane zostanie do użytku nowe Przedszkole Samorządowe.
Na drzwiach Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim 7 grudnia znaleziono kartkę informującą o tym, że na terenie obiektu znajduje się ładunek wybuchowy. Tego samego dnia informację o podobnej treści znaleziono w tomaszowskiej Kancelarii Komornika. Żadnej bomby na szczęście nie było. Dowcipny autor obu wiadomości został zatrzymany i odpowie za swoje specyficzne poczucie humoru.
Czy mieliście państwo problem z dotarciem do osób bądź służb odpowiedzialnych za miasto? Nie? Być może to szczęście, a może nie było jeszcze takiej potrzeby. Oby jak najdłużej... Sądząc po wypowiedziach kilku mieszkańców Piotrkowa, na reakcję władz trzeba zasłużyć sobie nadzwyczajnym spokojem i cierpliwością.
Ola ma 20 lat. Zachorowała, kiedy miała niespełna roczek. Nie chciała chodzić do szkoły życia. Bunia, Przylepa – tak nazywana jest przez instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sulejowie, gdzie oprócz Oli w zajęciach uczestniczy jeszcze 35 osób. Przy ul. Kubusia Puchatka, gdzie mieszczą się warsztaty dla niepełnosprawnych, Ola spędza 7 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Tutaj czuje się jak w domu. Stąd nie chce wyjeżdżać.