Do pożaru dzikiego wysypiska śmieci doszło w poniedziałek około godziny 18.35 w Dmeninie w powiecie radomszczańskim. Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. Na miejsce oprócz strażaków, przyjechała również koparko-ładowarka, która przerzucała śmieci, aby ułatwić dogaszanie.
W miejscowości Ruszczyn w gminie Kamieńsk doszło do pożaru składowiska odpadów. Na miejscu działają zastępy straży pożarnej z całego regionu.
Policja, sprawdzając zgłoszenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zlokalizowała kolejne dzikie wysypisko w powiecie bełchatowskim. Dzielnicowy szybko ustalił właścicieli śmieci. Do jednego z nich dotarł dzięki współpracy z mieszkańcami, drugiego przyłapał „na gorącym”. „Śmieciarze” staną przed sądem.
Dzielnicowy namierzył mieszkankę powiatu bełchatowskiego, która na terenie nieużytków rolnych przylegających do lasu w miejscowości Zagadki urządziła sobie nielegalne wysypisko śmieci.
Dzięki zgłoszeniu w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci ze Szczercowa odnaleźli dzikie wysypisko śmieci. Wkrótce ustalili ich właściciela. 28-latek, który wyrzucił odpady został ukarany mandatem. Jeszcze tego samego dnia posprzątał swoje wysypisko.
Na terenie Piotrkowa Trybunalskiego wciąż spotkać można dzikie wysypiska. Teren przy torach kolejowych – okolice os. Targowa – wygląda jakby wybuchła tam śmieciowa bomba.
Kultowe miejsce zniknie z turystycznej mapy regionu. Trwa likwidacja Ośrodka Wypoczynkowego "Wodnik" w Bronisławowie. - Nie przedłużono mi umowy dzierżawy terenu - wyjaśnia Zdzisław Jakubowski znany w regionie jako Łysy.
Strażnicy miejscy systematycznie patrolują w Piotrkowie te rejony, gdzie może dochodzić do nielegalnego wyrzucania odpadów. Co prawda liczba takich miejsc uległa zmniejszeniu, lecz w dalszym ciągu worki ze śmieciami lądują głównie na obrzeżach miasta i przy drogach wjazdowych.
Policja zatrzymała 5 samochodów wypełnionych ponad 100 tonami odpadów, które miały być zrzucone do wyrobiska żwirowni w Lewkówce w gminie Moszczenica. Do zdarzenia doszło 3 października rano.
Część śmieci pochodząca z wcześniejszych transportów trafiła już na teren żwirowni i tam została przysypana ziemią. Zatrzymano 6 mężczyzn, którzy mogą mieć związek z nielegalnym procederem. Kolejne tony śmieci trafiłyby do wyrobisk żwirowni w powiecie piotrkowskim. Tak jednak się nie stało.
1 lipca minie 5 lat od wdrożenia nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Celem wprowadzenia w 2013 roku ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach było przede wszystkim pozbycie się dzikich wysypisk. Czy cel ten udało się osiągnąć u nas w Piotrkowie? Czas na małe podsumowanie.