Wystartowała tegoroczna rekrutacja na wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Piotrkowie Trybunalskim. Liderem Rejonu ponownie została Ewelina Kumor, która szuka osób do swojego zespołu.
Do tego tytułu nominowano w tym roku aż 18 osób. Członkowie jury plebiscytu, organizowanego przez przedstawicieli Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży HARC oraz Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu, nie mieli więc łatwego zadania, tym bardziej, że ich zdaniem każdy z nominowanych jest ponadprzeciętny. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w piotrkowskim Miejskim Ośrodku Kultury, najważniejsze wyróżnienie odebrała ostatecznie Urszula Ratajczyk. W internetowym plebiscycie "Wolontariusz Publiczności 2019" zwyciężył natomiast Adrian Cieciura.
Jak dotąd 35 darczyńców zgłosiło się do stworzenia Szlachetnej Paczki dla potrzebujących w naszym regionie. Pamiętajmy jednak, aby decyzja dotyczącą przyłączenia się do akcji była przemyślana, a wszystkie etapy doprowadzone do końca.
W sobotę otwarta została internetowa baza rodzin, dzięki której możemy wybrać osoby, którym chcemy pomóc w ramach Szlachetnej Paczki. Jest to już ósma edycja akcji z udziałem piotrkowskich wolontariuszy.
Niespełna 100 miejsc przeznaczonych jest dla indywidualnych osób, które chcą kwestować podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim. W poniedziałek ruszają zapisy.
28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku, jeszcze nie wiadomo pod jakim hasłem tym razem zagra największa orkiestra świata. Rejestracja wolontariuszy rozpocznie się w październiku.
Mimo niesprzyjającej pogody, piotrkowianie spisali się na medal i udowodnili, że "pomaganie jest dziecinnie proste". Według danych z niedzieli z godziny 21.50 piotrkowski sztab WOŚP zebrał ok. 233 tys. zł.
Każdy będzie mógł pomóc w przeprowadzce Miejskiej Biblioteki Publicznej z ul. Jerozolimskiej do nowej siedziby na placu Pofranciszkańskim. Dyrekcja placówki chce prosić o pomoc nie tylko czytelników, ale też osadzonych w Areszcie Śledczym w Piotrkowie. Każda para rąk się przyda, bo do przeniesienia jest 200 tysięcy książek, roczników czasopism, kaset, ikonografii…
Niedawno zakończyła się 31. kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków w Piotrkowie, jednak już teraz można zgłaszać się do kolejnej. Niestety z roku na rok zainteresowanych jest coraz mniej. To duży problem, ponieważ maleje przez to liczba punktów, gdzie można przekazać swoje datki.
Można wybierać spośród 18 osób. To ludzie, których działalność została doceniona przez organizacje, instytucje i jednostki zgłaszające. Głosować można na profilu FB Stowarzyszenia HARC.