W środę dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie opublikowała oświadczenie w sprawie budynku przy Dmowskiego 47, gdzie mieściła się przychodnia nr 5. W tekście znalazło się sformułowanie o „kłamliwych doniesieniach” ze strony piotrkowskiego magistratu. W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź Urzędu Miasta.
Pięknie zaśpiewanymi „Legionami” rozbrzmiała Wolborska Kolegiata w niedzielne przedpołudnie. Tradycją bowiem stało się już wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych podczas obchodów Święta Niepodległości.
Posłowie chcą chronić zwierzęta. Najbardziej te futerkowe, ale nie tylko. Jest to parlamentarne porozumienie ponad podziałami. Opowiada się za nim sam prezes Kaczyński.
Mija tydzień od wprowadzenia nowego oprogramowania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK 2, a urzędnicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie a w konsekwencji mieszkańcy powiatu, w dalszym ciągu mają problem z załatwieniem spraw. Jak informuje sekretarz powiatu Ireneusz Czerwiński, wina za te utrudnienia nie leży po stronie urzędu.
W Piotrkowie dwudziesty szósty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie wyjątkowy. A to dlatego, że w mieście działać będą... dwa osobne sztaby. Jeden, kierowany przez Dariusza Cecotkę, drugi - przez Małgorzatę Pingot. Szef pierwszego z nich ucina jednak spekulacje, jakoby było to efektem jakiegokolwiek konfliktu. - Nic złego się nie dzieje – zapewnia.
- Nie jest tak, że społeczeństwo "się starzeje". Mówmy, że po prostu żyje dłużej - usłyszeliśmy od organizatorów Ogólnopolskiego Dnia Seniora w województwie łódzkim. W piątek w sali obrad Sejmiku odbyły się oficjalne obchody święta. Debatowano głównie na temat form wsparcia dla osób w wieku 60 lat i starszych. Najważniejsze postanowienie jest takie, że seniorzy w Łódzkiem będą mogli ubiegać się o dodatkowe zniżki i ulgi. Sejmik uchwalił bowiem Kartę Seniora.
Ma upamiętnić wszystkich tych, którzy ponieśli śmierć w wypadkach komunikacyjnych... a jednocześnie wzmacniać dyskusję i zwracać uwagę na temat poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W najbliższą niedzielę na całym świecie obchodzony jest Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
W PRL-u przy większych zakładach pracy funkcjonowały szkoły zawodowe, które kształciły przyszłych pracowników. Uczniowie oprócz teorii zdobywali też wiedzę praktyczną i zarabiali pierwsze pieniądze. Po zmianie ustroju, likwidacji zakładów państwowych i zmianie nastawienia rządzących, zawodówki znikały z mapy oświatowej kraju. Konsekwencją tego był fakt, że w firmach zaczynało brakować fachowców. Znaleziono antidotum: system dualny taki jaki od lat funkcjonuje za naszą zachodnią granicą. Kształcenie zawodowe tak, ale „zawodówek” jednak nie będzie, zastąpią je szkoły branżowe.
Najprawdopodobniej jedna osoba zatruła się tlenkiem węgla po pożarze, który wybuchł około godziny 11:00 w budynku mieszkalnym na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Strażacy walczą z żywiołem.
Gala zorganizowana z okazji 25-lecia nawiązania współpracy pomiędzy miastami Piotrków Trybunalski i Esslingen am Neckar odbyła się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele zarówno niemieckiej delegacji, jak i Urzędu Miasta – z nadburmistrzem Jürgenem Ziegerem i prezydentem Krzysztofem Chojniakiem na czele.