W poniedziałek około 16.00 podczas prac na 427 km DK1 znaleziono pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej.
Dokładnie 100 lat temu w Polsce powstały Służby Sanitarne. Z tej okazji świętowała również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie. Podczas piątkowych uroczystości nie obyło się bez wspomnień i podziękowań
Mieszkańcy Piotrkowa zauważyli, że na ul. Kwiatowej, Mickiewicza i Lelewela latarnie działają w dzień, natomiast po zmroku już nie.
Piotrkowski dworzec autobusowy został wystawiony na sprzedaż, oferty dotyczące kupna praw do użytkowania wieczystego gruntu, na którym znajdują się budynek i plac manewrowy, można było składać do 15 marca, cena minimalna to 2 miliony 300 tysięcy złotych. Tymczasem przedstawiciele piotrkowskiego Starostwa Powiatowego wysłali list intencyjny dotyczący kupna obiektu w drodze rokowań. Jak przekazali nam pracownicy biura prasowego Mobilisu, który jest właścicielem obiektu, powiatowa oferta będzie rozpatrywana, ale ewentualne rokowania mogą potrwać nawet kilka miesięcy.
21 i 23 marca z okazji Światowego Dnia Poezji w Piotrkowie odbędzie się wiele imprez. Jadąc autobusem komunikacji miejskiej będzie można usłyszeć wiersz i dostać książkę.
Pięć osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 12. W Kozeninie w sobotę około godziny 18.00 zderzyły się 2 samochody osobowe i ciągnik rolniczy.
- Oprócz mnie pracuje tutaj trzech lekarzy weterynarii. Brakuje jeszcze trzech, czyli mamy 50% obsady - mówi Paweł Śpiewak, powiatowy lekarz weterynarii. Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna w Piotrkowie boryka się z problemami kadrowymi.
Liczba zachorowań na grypę w naszym regionie ciągle rośnie. W styczniu piotrkowski sanepid odnotował 574 zachorowania na grypę, zaś już w pierwszym tygodniu lutego było ich 505, z czego 15 osób zostało poddanych hospitalizacji z powodu powikłań układu oddechowego.
Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Piotrkowie, które wydaje pozwolenie m.in. na wycinkę drzew, decyzję na zbieranie odpadów czy odrolnieniu gruntów zmienia swoją lokalizację.
„Zimna wojna”, do której część zdjęć nakręcono na przełomie zimy i wiosny 2017 roku w pałacu w Białaczowie, nieopodal Opoczna, zdobyła trzy nominacje do Oskara. Czarno-biała historia trudnej miłości Zuli i Wiktora wyreżyserowana przez Pawła Pawlikowskiego 24 lutego powalczy o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia i najlepszy reżyser.