Z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej członkowie środowisk lewicowych złożyli kwiaty przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza oraz w miejscach upamiętniających ofiary działań wojennych.
81. rocznicę wybuchu II wojny światowej uczczono także w Piotrkowie. M.in. samorządowcy oddali hołd bohaterom poległym w czasie najbardziej tragicznego i krwawego konfliktu zbrojnego w historii świata.
Według danych za czerwiec tego roku, w Piotrkowie pozostaje bez pracy 3849 osób, czyli o 60 więcej niż w maju. Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy, bezrobocie wzrosło także na terenie powiatu piotrkowskiego.
W Światowym Dniu Zdrowia 7 kwietnia przedstawiciele rządu, parlamentu, instytucji państwowych, samorządu lekarskiego, a także obywatele składają życzenia pracownikom ochrony zdrowia, podkreślając równocześnie ich wkład w walkę z koronawirusem.
Dzięki projektom, które uzyskały akceptację w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego szkoły powiatowe znacznie wzbogacą swoją ofertę edukacyjną. Realizację projektów („Podniesienie jakości kształcenia w Powiecie Piotrkowskim”) przewidziano do sierpnia 2021 roku, zatem to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności zarówno dla obecnych jak i przyszłych uczniów szkół powiatowych.
Nie pięć, a trzy szkoły powiatowe być może już niebawem będą się znajdować na terenie powiatu piotrkowskiego. Wszyscy samorządowcy narzekają, że subwencja oświatowa jest zbyt mała i z budżetu trzeba dokładać na ten cel duże pieniądze. W powiecie radomszczańskim na przykład klasy mają być łączone i będą nawet 40-osobowe. Przedstawiciele powiatu piotrkowskiego również szukają oszczędności i mają już pewien pomysł.
Wydziały komunikacji, w tym także ten w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie, od kilku tygodni przeżywają prawdziwe oblężenie. Codziennie do powiatowego urzędu przychodzi blisko 250 osób, które chcą zgłosić fakt zbycia lub nabycia pojazdu.
Po 80 latach poszukiwań rodzina Żyłko z Białorusi odnalazła w Piotrkowie Trybunalskim mogiłę swojego przodka. Franciszek Żyłko walczył w 86. Pułku Piechoty i zginął 5 września 1939 roku w Milejowie podczas bitwy o Szosę Piotrkowską.
Członkowie zarządu powiatu piotrkowskiego złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora łódzkiego oddziału NFZ Artura Olsińskiego, który - ich zdaniem - doprowadzając do zmniejszenia liczby łóżek internistycznych, mógł ograniczyć mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego dostępność do oddziału chorób wewnętrznych.
Druga wojna światowa kosztowała kilkadziesiąt milionów istnień ludzkich. To wiemy z książek, filmów, opowieści. A czy czegoś nas nauczyła?