O problemach, które stoją przed polską oświatą, rozmawiano wczoraj podczas konferencji prasowej w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Piotrkowie. Gościem spotkania był Krzysztof Baszczyński, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Zwycięstwem 36:31 Piotrkowianina nad ligowym beniaminkiem Viretem CMC Zawiercie zakończyło się spotkanie 1. kolejki I ligi (grupa B). Pierwsza połowa niespodziewanie należała do gości i dopiero w drugiej połowie nasi szczypiorniści zaczęli dyktować warunki na boisku.
Rozpoczęto od mszy świętej w kościele na Podklasztorzu. Potem przyszedł czas na ceremoniał dożynkowy. Symboliczny bochen chleba od rolników przyjął, pokroił i podzielił Stanisław Cubała (starosta piotrkowski), jeden z gospodarzy dzisiejszego święta. - Nie każdy może być rolnikiem. Ziemi nie da się oszukać, bo jak się nie posieje, to nic nie wyrośnie - mówił gospodarz powiatu.
To za jego sprawą w polskim kinie swoją pierwszą filmową rolę pierwszoplanową zagrał Marek Perepeczko.
Sulejów i Starostwo Powiatowe zapraszają na tegoroczne dożynki. - Na wszystkich którzy odwiedzą Sulejów w najbliższą niedzielę czeka moc atrakcji i świetna zabawa - zapewnia Aneta Stępień-asystent prasowy starosty piotrkowskiego. Uroczystości dożynkowe w najbliższą niedzielę o 13.00 rozpocznie msza święta w Opactwie Cystersów na Podklasztorzu.
Korzystając z okazji, że Marcin Prokop zjawił się w Piotrkowie na 10-urodzinach firmy Haering, zapytaliśmy go, jak ocenia nas i rozwój firm w naszym mieście.
W piątek (2 września) o godzinie 20.00 w Teatrze Wielkim wystąpi Grzegorz Turnau wraz z przyjaciółmi Stanisław Soyką, Andrzejem Sikorowskim i Zbigniewem Wodeckim - koncert będzie transmitowany na telebimie na placu Dąbrowskiego.
- czyli spotkanie wojsk Układu Warszawskiego i NATO na piotrkowskim niebie
Tego dowiemy się już niebawem. Po raz czwarty władze naszego powiatu wybiorą zasłużonego dla powiatu piotrkowskiego. Laureata poznamy 18 września podczas Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się w Sulejowie.
W naszym mieście był przez osiem lat - od 2000 do 2008 roku. Jak twierdzi, to bardzo bogaty w wydarzenia czas jego życia. Jest założycielem Oratorium św. Antoniego (świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych), które przynosi mu wiele wyróżnień i nagród. Dziś jest kustoszem Sanktuarium Kalwaryjskiego. O. Gracjan Adam Kubica opowiada o swojej pracy i o tym, jak wspomina Piotrków.