W Piotrkowie zebrali się radni na dwóch sesjach nadzwyczajnych. Temat jest jednak jeden: służba zdrowia. W obradach biorą udział m.in. przedstawiciele powiatu piotrkowskiego i mieszkańcy Piotrkowa protestujący przeciwko przenosinom przychodni przy Dmowskiego.
Okazuje się, że w reformie edukacji można znaleźć choć jedną dobrą stronę, szczególnie dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Przerzucania się odpowiedzialnością za stan służby zdrowia w Piotrkowie ciąg dalszy. Urząd Miasta w Piotrkowie wydaje oświadczenie w sprawie budynku przy Dmowskiego 47, gdzie mieści się przychodnia nr 5.
No właśnie: dlaczego? - Skoro budynek przy ulicy Dmowskiego jest własnością miasta, a my jesteśmy jedynie jego administratorem, prezydent jako starosta powiatu grodzkiego może wystąpić do NFZ-u i zgłosić uruchomienie punktu Podstawowej Opieki Zdrowotnej – mówił na antenie Strefy FM wicestarosta powiatu piotrkowskiego.
Grupa sześciu radnych złożyła do przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Głównym tematem obrad ma być sytuacja służby zdrowia w Piotrkowie.
Warszawa, Opole a dlaczego nie Piotrków? Takie pytanie zadał niedawno na antenie słuchacz audycji „Magiel”. Jego zdaniem stolica naszego regionu mogłaby zyskać mieszkańców i większy potencjał. W latach 90. na podobny pomysł wpadł jeden z piotrkowskich radnych, ale … odbił się od ściany.
Na ten mecz piotrkowscy fani szczypiorniaka czekali od kilku miesięcy, ostatecznie Piotrkowianin przegrał z mistrzem Polski Vive Tauronem Kielce 19:30 (12:15), tylko w pierwszej połowie podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego i Dmytro Zinchuka byli w stanie nawiązać walkę z jedną najlepszych klubowych drużyn na świecie, niestety spotkanie jeszcze przed jego rozpoczęciem zakłócili piotrkowscy kibice, dla których zabrakło miejsca w Hali Relax.
Polonijny zespół "Styrczańskie Dzwoneczki" z partnerskiego Rejonu Glodeni Republiki Mołdawii, gościł w gminach powiatu piotrkowskiego. Dzieci odwiedziły m.in gminę Moszczenica, gdzie uczestniczyły we wspólnych warsztatach tanecznych. Styrcza to malutka wioska, założona pod koniec XIX przez Polaków z Chocimia i Kamieńca Podolskiego. Ich potomkowie nie zapomnieli o swoich korzeniach.
Mieszkańcy Wolborza sprzeciwiają się budowie chlewni. Jak wynika z doniesień medialnych, potencjalnym inwestorem jest członek rodziny Andrzeja Jarosa, burmistrza Wolborza.
W najbliższą sobotę od godz. 10 do 13 w sali OSP w Gomulinie będzie można oddawać krew. Kolejna akcja już w niedzielę, tym razem w sali OSP w Rozprzy w tych samych godzinach.