Sprzedawcy z targowiska przy ul. Targowej w Piotrkowie przekazali w poniedziałek prezydentowi Piotrkowa pismo z listą swoich postulatów. Przypomnijmy - kupcy nie zgadzają się z podwyżkami opłat targowych, wprowadzonymi przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Ich kilkukrotne protesty przed magistratem zakończyły się fiaskiem.
Przed piątkowym szczytem UE prezydenci stolic państw Grupy Wyszehradzkiej zaapelowali w liście otwartym do szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela o bezpośrednie finansowanie z funduszy unijnych. Oznacza to pominięcie rządów w procedurze wdrażania środków UE.
Wiktoria Jaroniek, zawodniczka AKS Piotków Trybunalski została powołana na zgrupowanie kadry kadetek, które odbędzie się w dniach 12 - 24 czerwca w Poznaniu. 16-letnia zawodniczka walczy w zapasach w stylu wolnym i jest to już drugi rok jej występów w reprezentacji narodowej.
W Piotrkowie nie milkną echa kolejnego już protestu kupców z targowiska przy ulicy Targowej. Do porozumienia między handlującymi a Urzędem Miasta i Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta nadal nie doszło. Ale do sprawy odniósł się na antenie Radia Strefa FM dyrektor ZDiUM-u.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest rozwiązaniem systemowym wspomagającym przekwalifikowanie i aktualizację wiedzy oraz umiejętności pracodawców i pracowników. Głównym celem KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące, z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą wystąpić wszyscy pracodawcy, którzy zamierzają inwestować w podnoszenie kwalifikacji własnych, jak i zatrudnionych osób. Pracodawca może otrzymać środki KFS na sfinansowanie 80% kosztów kształcenia ustawicznego, ale nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika, lub 100% kosztów kształcenia ustawicznego, w przypadku mikroprzedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
Kupcy handlujący na piotrkowskich targowiskach ponownie protestowali przeciwko wzrostowi opłat za prowadzenie handlu. Handlarze zebrali się przy budynku hali targowej. Przygotowali specjalne pismo ze swoimi postulatami, które podpisało 70 osób oraz symboliczną taczkę dla prezydenta i dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
- Ktoś trafnie powiedział, że „rower to tak, jakby przypiąć skrzydła do stóp”. To jest ten wiatr we włosach, ta frajda z jazdy, ze zwiedzania czy bliskości z naturą – przekonuje Michał Rosiak, założyciel i prezes Piotrkowskiej Grupy Rowerowej (PGR), z którym rozmawialiśmy o pasji do jednośladów, korzyści z takiej aktywności – również w dobie pandemii, a także o tym, gdzie warto pojechać i jak robić to bezpiecznie.
10 osób przystąpiło do prac porządkowych, dzięki którym na terenie miasta i gminy będzie schludniej. W ramach prac społecznie użytecznych każda z osób przepracuje na rzecz samorządu 40 godzin.
Ponad milion złotych - taką kwotę codziennie Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim realizuje w postaci przelewów na konta lokalnych przedsiębiorców, którzy ubiegają się o wsparcie w związku z pandemią koronawirusa.
Kupcy z miejskiego targowiska w Piotrkowie protestowali przed Urzędem Miasta przy Pasażu Rudowskiego. Kilkadziesiąt osób sprzeciwiało się w ten sposób podwyżkom cen, jakie miasto wprowadziło za możliwość prowadzenia sprzedaży na straganach.