Kilkaset osób oglądało wczoraj majówkę historyczną w Skansenie Rzeki Pilicy w Tomaszowie. Tym razem rekonstruktorzy pokazali akcję Szarych Szeregów, których członkowie w 1943 roku próbowali wysadzić most w okolicach Czarnocina.
Nazwę aleja 3 Maja najbardziej reprezentacyjnej ulicy w mieście przywrócili komuniści jeszcze w 1989 roku.
1 maja stanowił jedno z najważniejszych świąt państwowych w epoce PRL-u. Do dziś wielu wspomina z rozrzewnieniem pierwszomajowe pochody. Swego czasu w Piotrkowie Święto Pracy celebrowano przez dwa, a nie jeden dzień…
Michał Lewandowski, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie, został wybrany przez Kuratorium Oświaty w Łodzi najlepszym gimnazjalistą województwa łódzkiego.
26 kwietnia 2012 r. (czwartek) o godz. 14.00 odbędzie się kolejne w kwietniu spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota.
Pod względem umundurowania bez wątpienia byli jedną z najbardziej reprezentacyjnych formacji wojskowych jakie stacjonowały w Piotrkowie.
17 kwietnia późnym wieczorem dyżurny piotrkowskiej Straży Miejskiej obsługujący miejski monitoring zauważył mężczyznę, który idąc przez plac Czarnieckiego wyrwał z donicy krzaczek i rzucił go na ulicę.
25 kwietnia o godzinie 9.00 w piotrkowskim WORD-zie odbędzie się Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Wcześniej - już jutro - w ośrodku będzie miał miejsce turniej regionalny będący dla najlepszych drużyn przepustką do kolejnego etapu zmagań.
W Moszczenicy tradycją już stała się licytacja fotela wójta i jednodniowa zamiana lokalnej władzy.
Kto zniszczył kaloryfer w dopiero co wyremontowanym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym? Tę zagadkę udało się rozwikłać dzięki systemowi monitoringu przemysłowego zamontowanemu właśnie w szpitalu przy Rakowskiej w Piotrkowie.