Nie ma piotrkowianina, który nie znałby tej budowli. Wysoka na 33 metry, usytuowana na wzniesieniu Łysiec, na terenie dawnego ogrodu kolejowego, góruje nad śródmieściem Piotrkowa od 1926 roku. Wieża ciśnień wybudowana przez amerykańską firmę Ulen & Co. stała się w pewnym stopniu symbolem miasta. Co kryje w swym wnętrzu ta na co dzień niedostępna przeciętnemu piotrkowianinowi budowla? Jaki widok rozpościera się z jej dachu? Odpowiedź na te pytania w najnowszych filmie z cyklu „Odkrywamy Piotrków nieznany..."
Kto i kiedy pozostawił graffiti na murze kościoła? Co wydarzyło się w 1825 roku? Czym zasłynął ks. Ignacy Bogusławski? Kim jest tajemniczy rycerz, którego nagrobek znajduje się w świątyni? Co kryje się pod świątynną posadzką? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać w niedzielę, 4 października, po mszy św. o godz. 12.00 w mierzyńskim kościele.
Od niedawna we wsi Łazy-Dąbrowa funkcjonuje skansen. Założył go Zdzisław Żurek, mieszkaniec tej miejscowości.
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Turysty. Tym razem podczas „Piotrkowskiego września”, mieszkańcy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądało nasze miasto w przededniu II wojny światowej.
Zgodnie z sugestią konserwatora zabytków z wnętrza kościoła zniknął pas ornamentalny okalający podokienną część ścian. Nie pasował do wystroju wnętrza. Na remont czekają jeszcze m.in. arkady z kolumnami podpierające chór muzyczny. W minioną niedzielę, 20 września kościół Panien Dominikanek w Piotrkowie po trzymiesięcznym remoncie otworzył swoje podwoje dla wiernych.
Przedstawiciele gminy Sulejów uczestniczyli niedawno w X Forum Szlaku Cysterskiego, być może jedno z kolejnych spotkań odbędzie się właśnie w Sulejowie, gdyż - jak podkreśla burmistrz Wojciech Ostrowski - to właśnie na Podklasztorzu znajduje się jeden z najpiękniejszych obiektów Szlaku Cysterskiego.
- Dopóki zwoje mózgowe będę miała sprawne, będę tu przychodzić choćby o lasce – powiedziała o swojej pracy Małgorzata Ronc , o życiu zawodowym której właśnie ukazała się książka. „Prokurator – kobieta, która się nie bała” to rozmowa dziennikarki „Polityki” z panią prokurator z Piotrkowa. Książkę czyta się jednym tchem i z wypiekami na twarzy, zwłaszcza, że wszystkie opisane fakty dotyczą przecież naszego „podwórka”.
Takiej imprezy w naszym powiecie jeszcze nie było. W sobotę (19 września) na Podklasztorzu odbędzie się I Gala Boksu i Sztuk Walki o Mistrzostwo Ziemi Piotrkowskiej pod patronatem starosty powiatu piotrkowskiego i burmistrza Sulejowa.
Usytuowana u zbiegu ulic Roosevelta i Towarowej piotrkowska parowozownia to jeden z charakterystycznych obiektów dzielnicy kolejowej. Wybudowana w 1923 roku na miejscu innej, znacznie mniejszej lokomotywowni, wysadzonej w powietrze w czasie I wojny światowej przez niemieckie oddziały, do 1964 roku liczyła 29 stanowisk do obsługi parowozów, ułożonych na planie wachlarza.
Dyrekcja Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na koncert „Żołnierze niezłomni. Podziemna Armia powraca” w wykonaniu Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka. Koncert odbędzie się 15 września o godzinie 9.00 w Gimnazjum nr 1.