Prezydent miasta powierzył pełnienie obowiązków powiatowego inspektora sanitarnego Elżbiecie Dobrzyńskiej.
Grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Jarostach odwiedziła miejsce pamięci narodowej w Pieńkach Karlińskich, którym społeczność szkolna opiekuje się już od wielu lat.
W sobotę członkowie piotrkowskiego Stowarzyszenia "21" uporządkowali kilka grobów na Starym Cmentarzu, głównie tych zapomnianych. Przypomnieli też kawałek historii - wydarzenia z 29 czerwca 1940 roku - mord 42 osób w Lesie Wolborskim.
Wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się łodzi motorowych po Zalewie Sulejowskim, a w niektórych regionach akwenu całkowity zakaz poruszania się motorówek - to propozycje Sejmiku Wojewódzkiego Łódzkiego.
Na skwerze u zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie stanął pomnik ludowego przywódcy Wincentego Witosa.
Wśród nagrodzonych przez minister edukacji narodowej stypendystów nie zabrakło uczennicy VI klasy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Tryb. Wiktorii Guść, która na uroczystą galę udała się wraz z wicedyrektor Anną Marcioch.
Ile i za co musieli płacić wolborzanie biskupom i wójtowi oraz gdzie tak naprawdę przebywał Modrzewski po wygnaniu z Wolborza? Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy konferencji naukowej, która odbyła się w sobotę w ramach obchodów jubileuszu 950 -lecia Wolborza.
W centrum Rozprzy można było spotkać w piątek legionistów Józefa Piłsudskiego. Z okazji setnej rocznicy utworzenia IV i VI Pułku Piechoty Legionów Polskich w Rozprzy, włodarze tej miejscowości zorganizowali event kulturalny pod hasłem „100 minut o Legionach Józefa Piłsudskiego”.
W ramach obchodów 950-lecia Wolborza Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza i Łódzkie Towarzystwo Naukowe zapraszają do udziału w konferencji naukowej, podczas której będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z historii tej miejscowości. Szczegóły na plakacie.
Piotrkowski Klub „Grota” zaprasza na wykład na temat sądownictwa Polskiego Państwa Podziemnego.