Artykuły do tagu: tor

Osadzeni lubią historię
Osadzeni w piotrkowskim Areszcie Śledczym wysłuchali w czwartek wykładu historycznego przygotowanego przez pracownika IPN i piotrkowski Klub Grota. Był to jeden z pięciu wykładów zaplanowanych dla więźniów w tym roku.
Szare Szeregi w powiecie piotrkowskim. 14 lutego z historią w tle
W powiecie piotrkowskim gościmy 25-osobową Grupę Historyczno-Edukacyjną „Szare Szeregi” z Warszawy, która postanowiła spędzić ferie w Łódzkiem. Goście stacjonują na terenie gminy Czarnocin. We wtorek spotkali się z policjantami z naszego regionu, wydarzenie miało charakter szczególny, bowiem 14 lutego przypada 75. rocznicę powołania Armii Krajowej.
W środę uroczystość nadania „honorowego obywatelstwa”
W najbliższą środę (8 lutego) w piotrkowskim Muzeum odbędzie się uroczystość wręczenia okolicznościowego Dyplomu Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Stanisławowi Marcinowi Gąsiorowi.
Piotrkowianin administratorem Archidiecezji Łódzkiej
Piotrkowianin, biskup Marek Marczak został mianowany administratorem Archidiecezji Łódzkiej - czytamy na stronie Kurii w Łodzi. Biskup Marczak pozostanie na powierzonym stanowisku do czasu nominacji przez papieża nowego arcybiskupa.
Pamiętacie jak dogorywała Hortensja?
W PRL-u w Hortensji pracowało nawet 2200 osób. W latach 90. już zaledwie kilkaset. W 1997 roku, kiedy o piotrkowskiej hucie pisał „Tydzień Trybunalski”, zakład był zadłużony i w ZUS-ie, i wobec gminy Piotrków, i wobec PGNiG, a MZGK wstrzymał nawet – za długi – dostawy wody dla huty.
23.01.2017 07:44
Rocznica urodzin Witosa
W 143. rocznicę urodzin Wincentego Witosa ludowcy w całej Polsce uczcili jego pamięć. U zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie lokalni działacze złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem trzykrotnego premiera RP.
IV LO, Klub Grota i historia
IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego Grota po raz kolejny gościło w swoich murach przedstawicieli Klubu Historycznego im. gen. Stefana „Grota" Roweckiego. Wykład zatytułowany „Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 1944-1953" wygłosił 12 stycznia profesor dr hab. Grzegorz Motyka z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
A pamiętacie, jak w 97 r. w Piotrkowie...
Przewodniczącym Rady Miasta został Marek Grynkiewicz. Jednego z radnych Piotrkowa pogryzł pies, do zdarzenia doszło na terenie schroniska dla zwierząt. Na szczycie listy przebojów Radia Piotrków królował No Doubt z przebojem „Don't Speak”. Listę filmowych przebojów okupowały z kolei „Desperado”, „Młodzi gniewni” i „Słodko-gorzki”. A najczęściej granym przebojem w Radiu Piotrków był „Kieliszek i szklanka” grupy Big Cyc.

Taki był Piotrków w 1997 roku. Właśnie wtedy, dokładnie 6 marca, ukazał się pierwszy numer „Tygodnia Trybunalskiego”. Tak, tak, małymi kroczkami zbliża się nasze 20-lecie.
Studniówka po 34 latach, czyli powrót do przeszłości uczniów „Chrobrego”
Jak mówili tak zrobili. Już wkrótce studniówka byłych uczniów "Chrobrego".
W 1982 roku z powodu wprowadzenia stanu wojennego uczniowie czterech klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim nie wzięli udziału w studniówce. Nie chcieli z niej jednak zrezygnować i po latach postanowili zorganizować zaległy bal studniówkowy.
Wkrótce finał  XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie
Uczestnicy XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie przesłuchania mają już za sobą. Do konkursu zgłosiło się około 300 młodych artystów z powiatów piotrkowskiego i bełchatowskiego oraz z Piotrkowa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat