Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pracownika Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. To osoba, która pracowała na oddziale wewnętrznym. Przebadano także pozostały personel i pacjentów, ich wyniki były ujemne.
154 litry spirytusu z nielegalnej produkcji trafiło na potrzeby Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Przechwycony przez służby alkohol zamiast do zniszczenia został przekazany do lecznicy w celu odkażania powierzchni.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wzbogacił się o trzy nowe respiratory. Urządzenia kupiło miasto. Jest to kolejne wsparcie tej lecznicy przez magistrat. Wcześniej lekarze marszałkowskiego szpitala otrzymali środki ochrony osobistej.
30 tysięcy maseczek ochronnych zakupionych z pieniędzy budżetu województwa trafia do szpitali w regionie. Pierwsza część została rozwieziona w poniedziałek. Następne będą przekazane jeszcze w tym tygodniu.
500 fartuchów ochronnych przekazała do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim Justyna Steczkowska. Dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia to kolejna przekazana pomoc od firmy P&V sp. z o.o.
Koronawirus został wykryty u dwóch pracowników szpitalnej poradni w Radomsku. Przyjęcia do lekarzy specjalistów zostały w związku z tym wstrzymane do poniedziałku.
Z powodu epidemii koronawirusa wiele zaplanowanych wcześniej zabiegów operacyjnych nie mogło się odbyć. Szpitale wprowadziły szczególne środki ostrożności, a wśród nich znalazło się m.in. odwołanie operacji. Marek Konieczko, dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie mówił na antenie Radia Strefa FM jak sytuacja wygląda w jego placówce.
Informację podała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. 75-letnia kobieta zmarła w szpitalu w Zgierzu. Według ostatniego raportu sanepidu w mieście odnotowano dotychczas 10 zakażeń, a na terenie powiatu piotrkowskiego 21. Z kolei 5 osób z Piotrkowa i 7 z powiatu uznano za zdrowe.
Dodatkowe pieniądze dla szpitali zaangażowanych w leczenie chorych na COVID-19, szybsze i częstsze wypłaty pieniędzy dla wszystkich placówek, także tych, które z powodu pandemii musiały zmienić zakres opieki nad pacjentami. Wyższe ryczałty dla szpitali w sieci i poradni specjalistycznych. Te i inne instrumenty finansowe, pozwolą na to, by zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu pandemii, pacjenci w Łódzkiem mogli korzystać z leczenia na dotychczasowym poziomie dostępności i jakości, a dyrektorzy placówek medycznych utrzymali stabilność finansową.
1300 litrów wysokoprocentowego alkoholu zabezpieczonego podczas policyjnych działań, przekazali mundurowi z Tomaszowa Mazowieckiego i pracownicy Urzędu Skarbowego do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, który jest jednym z pięciu szpitali zakaźnych w województwie łódzkim. Alkohol posłuży do wytworzenia płynu odkażającego i wesprze codzienną walkę lekarzy i pielęgniarek z koronawirusem.