Zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim stworzył film „Piotrków – miasto filmu i trybunału” w ramach ogólnopolskiego projektu „Historia w sieci”, organizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Produkcja stała się wyjątkowym połączeniem lokalnej historii i nowoczesnych technologii. Dzięki swojej pracy i zaangażowaniu z dumą reprezentowali Piotrków Trybunalski, tworząc film promujący historię i tradycje regionu.
Wyobraź sobie, że siedzisz w domowym biurze, kątem oka zerkając na dzieci bawiące się w ogrodzie. Masz przed sobą otwartego laptopa i realizujesz ważny projekt dla klienta. Jakie jest Twoje największe zmartwienie? Oczywiście bezpieczeństwo danych! I tu właśnie pojawia się bezpieczny pulpit AI – nowość stawiająca ochronę informacji na zupełnie nowym poziomie. Bezpieczny pulpit AI nie tylko łączy zalety tradycyjnej usługi VPN oraz prywatnego VPN-a, ale również dodaje szereg zaawansowanych funkcji, które czynią go narzędziem przyszłości. Sercem tej technologii jest siedem kluczowych serwerów m.in.: aplikacyjny (terminalowy), bazodanowy MS SQL Standard i usługa Active Directory. Dzięki takim rozwiązaniom tworzysz swoje cyfrowe biuro dokładnie tak jak tego potrzebujesz — zabezpieczone i elastyczne. System ten umożliwia szyfrowanie połączeń VPN, co znacznie podnosi poprzeczkę w kontekście ochrony danych przesyłanych przez sieć.
„Muzeum Marcepanów – kulinarna przeszłość i teraźniejszość”, „Piotrkowskie legendy w sieci”, "II Festiwal Sztuki Muzycznej", "Przestrzeń otwarta/zamknięta. Cykl wystaw wirtualnych" oraz „Piotrków, którego nie znacie” to piotrkowskie projekty, które w czasie pandemii otrzymają wsparcie z programu pomocowego „Kultura w sieci”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, a sfinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspomniane projekty są jednymi z 1182 z całego kraju, jakie otrzymają dotację. Łącznie do NCK wpłynęły 5984 wnioski.
W związku z epidemią i ograniczeniami np. dotyczącymi liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie, ale też zbliżającymi się świętami większość sieci spożywczych zmienia czas pracy swoich placówek.
Do awarii sieci wodociągowej doszło w ulicy Staropiotrkowskiej. Pracownicy są w trakcie jej usuwania, naprawa potrwa kilka godzin.
W tym roku przed świętami Bożego Narodzenia w Piotrkowie nie kupimy żywego karpia w Biedronce czy Lidlu. Sieci sklepów wydały już oficjalne oświadczenie na ten temat i wycofały się ze sprzedaży. Taką decyzję popierają również przedstawiciele piotrkowskiego oddziału "Viva. Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt", którzy mają nadzieję, że to dopiero początek i w przyszłości w żadnym sklepie nie zobaczymy żywych ryb w basenach.
Cyberprzemoc to temat spotkań, jakie zorganizowało dla młodzieży w wieku 15-21 lat, w ramach swojej bieżącej działalności, Młodzieżowe Centrum Kariery przy OHP w Piotrkowie. Przez dwa dni prelekcji młodzi ludzie, podopieczni hufca pracy przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego, zapoznają się nie tylko z pojęciem i formami przemocy w sieci, ale także dowiedzą się, jak przed nimi się bronić i gdzie jej ofiary mogą szukać pomocy.
Sprzedawcy w wielu piotrkowskich sklepach nie pozwalają fotografować produktów, ich cen, a także skanować kodów kreskowych. Czy mają do tego prawo?
Kilka tygodni temu pojawił się pierwszy film z cyklu „Mafia w sieci” z udziałem znanych aktorów, m.in. Piotra Cyrwusa czy Krzysztofa Kiersznowskiego. Utrzymana w żartobliwej konwencji seria jest elementem kampanii społecznej charytatywni.allegro.pl. Jej jedynym beneficjentem jest piotrkowska fundacja Miasto Kotów.