Lokale gastronomiczne zamknięto dla gości, a jedzenie można zamówić tylko na wynos lub z dowozem. To nowe okoliczności, w jakich znaleźli się właściciele restauracji w całej Polsce. Również w Piotrkowie sytuacja restauratorów stała się dramatyczna. Niewykluczone, że po zakończeniu epidemii gastronomiczna mapa Piotrkowa zmieni się nie do poznania, bo niektórzy właściciele barów i restauracji walkę z koronawirusem zakończą na tarczy.
Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem i poddanych obowiązkowej kwarantannie. Od soboty w powiecie piotrkowskim wykryto 5 takich przypadków, w Piotrkowie Trybunalskim 3. Codziennie wzrasta liczba osób objętych kwarantanną. Władze naszego powiatu uruchomiły rezerwę zarządzania kryzysowego w wysokości 200 tys. zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej: kombinezonów, maseczek, płynów do dezynfekcji, okularów, rękawic i przyłbic, specjalistycznych masek dla Państwowej Straży Pożarnej i innych niezbędnych środków ochronnych.
Pismo z prośbą o zawieszenie lub odroczenie opłaty czynszowej i zniesienie opłaty targowej na targowiskach miejskich i prywatnych wystosowali kupcy do prezydenta Piotrkowa. Powód to oczywiście epidemia koronawirusa, której skutki dotykają przede wszystkim drobnych przedsiębiorców.
Nie musisz wychodzić z domu, żeby sprawdzić, o czym piszą w Tygodniu Trybunalskim. Najnowszy numer TT dostępny jest online!
Chcąc zwiększyć rozpoznawalność swojej marki w Piotrkowie Trybunalskim czy też zwiększyć liczbę osób odwiedzających naszą stronę internetową wiele osób zastanawia się jak działania podjąć.
Piotrków Trybunalski dołączył do miast, które chcą włączyć się w pomoc dla przedsiębiorców odczuwających skutki kryzysu gospodarczego. Jak mówią urzędnicy, konkrety poznamy po uszczegółowieniu „tarczy antykryzysowej".
Zaczyna się wiosna i wraz ze wzrostem temperatury wzmaga się aktywność kleszczy, które stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również zwierząt domowych.
Bełchatowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował włamać się do urządzenia z kryptowalutami „Bitcoin”. Sprawca będzie odpowiadać w warunkach recydywy, ponieważ był wcześniej notowany za inne przestępstwa.
Prawie 2 tysiące żołnierzy Obrony Terytorialnej i wiele jednostek sprzętu: samochody, ciężarówki, agregaty prądotwórcze, maszty oświetleniowe, quady i inne. Osiem dni od wykrycia pierwszego zakażenia Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły tryb działania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Również żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie wspierają służby i instytucje zaangażowane w działania związane z epidemią COVID-19.
Zgodnie z wiedzą Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt właściciele zwierząt mogą być spokojni, ich podopieczni nie przenoszą koronawirusa - zapewnia Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna.