Polski przemysł dopiero zaczyna dostrzegać potencjał automatyzacji produkcji. Lepiej późno niż wcale, bo od robotyzacji nie ma już odwrotu. Tempo instalacji robotów w naszych zakładach musi jednak znacznie przyspieszyć, jeśli chcemy konkurować z innymi na globalnym rynku. Czy mamy jeszcze szansę złapać ten uciekający pociąg?
Wyniki najnowszego raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) wskazują na rekordowy, bo aż 40-procentowy wzrost instalacji robotów przemysłowych w Polsce. W światowym rankingu za 2018 rok zajmujemy 16. pozycję, ale w porównaniu do naszych południowych i zachodnich sąsiadów mamy jeszcze przed sobą daleką drogę.
W wielu polskich domach sprzątanie stanowi najbardziej znienawidzony obowiązek z całego tygodnia. Po wielu godzinach spędzonych w pracy lub na uczelni – mamy wszystkiego dosyć i marzymy tylko o tym, aby w końcu móc spotkać się ze znajomymi lub obejrzeć ulubiony serial. Niestety, mieszkanie nie posprząta się przecież samodzielnie, a nie możemy żyć w bałaganie. Tego przecież nie chce nikt. Nikt nie chce jednak także złapać odkurzacza czy ściereczki do kurzu i faktycznie zacząć sprzątać.
Jednym z założeń czwartej rewolucji przemysłowej jest współpraca ludzi z robotami. Wbrew obiegowej opinii robotyzacja nie pozbawi człowieka zajęcia. Zdaniem ekspertów to doskonałe narzędzie do wypełnienia luk kadrowych, wzrostu kwalifikacji pracowników, poprawy warunków ich pracy, a w efekcie wzmocnienia konkurencyjności firmy.
Od około dwóch tygodni na odcinku ulicy Rakowskiej w Piotrkowie trwają roboty drogowe. Od Logistycznej do ul. Miast Partnerskich łatane są dziury w jezdni. Prace utrudniają życie kierowcom.
Kończy się modernizacja ulicy Partyzantów na odcinku od ul. Lelewela do ul. Cmentarnej. W czwartek (29.11) – w związku z wykonywaniem prac bitumicznych – droga jest zamknięta dla ruchu.
Uwaga kierowcy! Na drodze krajowej nr 12 na wysokości Korytnicy mogą wystąpić utrudnienia.
Magazyn to miejsce, w którym nie ma miejsca na błędy. Jednym z elementów odpowiedniego funkcjonowania tej jednostki jest odpowiednia paletyzacja, która dziś jest nastawiona na pełną automatyzację. Pozwala ona na osiąganie odpowiedniej elastyczności i szybkiego przepływu produktów z magazynu do ostatecznego klienta. Dlaczego warto zastosować to rozwiązanie?
Rozpoczynają się prace związane z przeglądami gwarancyjnymi i odnawianiem oznakowania na drogach naszego regionu. Na autostradzie A1rusza przegląd nawierzchni (gwarancyjny), przeprowadzone zostaną drobne naprawy. Z kolei na krajowej „dwunastce” rozpoczęło się malowanie oznakowania poziomego.
W piątek od rana na drodze krajowej nr 12 na wysokości Uszczyna prowadzone są roboty drogowe. Kierowcy, bądźcie ostrożni!