W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkania konsultacyjne nauczycieli, rodziców dzieci autystycznych oraz rodziców dzieci, które nie posiadają diagnozy autyzmu, ale w codziennym funkcjonowaniu przejawiają: wyraźne deficyty w komunikacji werbalnej i niewerbalnej; nieumiejętność rozwijania i utrzymywania relacji z rówieśnikami właściwej dla poziomu rozwoju; ograniczone, powtarzalne wzorce zachowań, zainteresowań i aktywności.
Bądź zdrów Czytelniku i pozwól że wraz z tym pozdrowieniem zapiszę Ci na receptę kilka najważniejszych i prostych jednocześnie zabiegów, kilka rzec można suplementów diety życia psychicznego. Dla poprawy zdrowia właśnie. Na początek jednak odłóż te tabletki na sen i na szczęście które trzymasz w ręku. One nie wystarczą…
W czwartek 31 marca Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim organizuje dzień otwarty. Poradnia zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież.
Dwa w jednym - pomoc psychologiczną i duchową można otrzymać w klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie. - Od 2 tygodni funkcjonuje tam poradnia psychologiczna, gdzie mam przyjemność pracować z ludźmi, którzy potrzebują pomocy, a niekoniecznie mają możliwości finansowe - mówi Michał Szulc, psycholog.
W ubiegłym tygodniu w Piotrkowie doszło do tragedii. Piętnastoletni chłopiec wypadł z okna 10. piętra. Okoliczności tego zdarzenia bada policja i prokuratura. Kilka dni później w jeziorze Bugaj utonął czternastolatek. Nie przesądzając o wyniku dochodzeń w tych sprawach, próbujemy zapytać, kim jest piętnastolatek i jak nie przeoczyć tego, co w jego zachowaniu istotne. W poszukiwaniu odpowiedzi pomógł nam psycholog Michał Szulc.
"Komunikacja w psim świecie" - to tytuł warsztatów z zoopsychologien, które odbędą się 24 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej.
W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie Trybunalskim (al. 3 Maja 28/34, pok. 107) w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca w godzinach 15.00 – 17.00 wznawia swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny, w którym można uzyskać nieodpłatnie pomoc psychologiczno-pedagogiczną.
Pacjenci, którzy zakończyli swój pobyt w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie, będą spotykać się raz w miesiącu. Z inicjatywy pacjentów dyrekcja szpitala postanowiła uruchomić grupy wsparcia.
Miała nadzieję na lepsze życie. Chciała uciec z domu, w którym rządziła przemoc i alkohol.
Z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Piotrkowa spotkała się impreza zorganizowana w Bibliotece Pedagogicznej, której głównym punktem programu był wykład zoopsychologa.