W jednopokojowym mieszkaniu dwie niepełnosprawne osoby i trzy wózki inwalidzkie, a wszystko to w piotrkowskim socjalu przy ul. Broniewskiego. Kobiety oczekują pomocy.
PFRON zwiększył środki na rehabilitację społeczną i zawodowa osób niepełnosprawnych. Dodatkowe pieniądze to prawie 130 tys. zł. Rozgorzała dyskusja (nie pierwszy zresztą raz), czy przeznaczyć je na turnusy rehabilitacyjne czy na sprzęt. Czego bardziej potrzebują niepełnosprawni w Piotrkowie?
Za przekroczeniem dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym prawo jazdy na 3 miesiące straciło już 9 549 kierowców, a za tzw. przeludnienie 153 osoby.
Ulica Słowackiego w Piotrkowie, tuż przy sądzie, przystanek komunikacji miejskiej – jeden z wielu nieprzystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Straż Miejska w Piotrkowie przypomina o obowiązku wymiany karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych. Od początku miesiąca weszły w życie nowe przepisy, dlatego kierowca, który stanie na kopercie z nieważną kartą parkingową otrzyma mandat.
Mandaty z fotoradarów są niezgodne z Konstytucją, jak bowiem orzekł Trybunał Konstytucyjny, Ustawa Zasadnicza wymaga, by przetwarzanie danych osobowych, zwłaszcza w przypadku używania ich przy karaniu obywatela, było regulowane w ustawie, a nie w rozporządzeniu. Wejście w życie wyroku odroczono na 9 miesięcy i właśnie tyle czasu mają rządzący na zmianę prawa.
Trzech kierowców (dwóch z powiatu piotrkowskiego), którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 kilometrów na godzinę, zatrzymali minionej doby na drogach powiatu bełchatowskiego policjanci. Wszyscy zostali ukarani mandatami i stracili prawa jazdy na 3 miesiące.
Prezydent Piotrkowa podpisał zarządzenie odwołujące ze stanowiska powiatowego inspektora nadzoru powiatowego Antoniego Kozienia.
W środę, 17 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie rozpoczął się Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych.
Przy piotrkowskiej cerkwi powstaje Centrum Kultury Prawosławnej. Obiekt ma być gotowy za 2 lata.