36 wypadków drogowych, 2 osoby zabite, 40 rannych i ponad pół tysiąca kolizji – piotrkowska drogówka podsumowała pierwsze półrocze na drogach Piotrkowa.
Skoki do wody są bardzo niebezpieczne. Jednak młodzi ludzie często o tym zapominają i kierowani brawurą, a często też alkoholem, popisują się w ten sposób przed rówieśnikami. Niekiedy jednak taki popis kończy się tragicznie.
Upał, zatłoczone drogi, remontowane odcinki dróg, objazdy, wszędzie obecne motocykle i zły stan nawierzchni to rzeczywistość, z którą przyjdzie nam się zmierzyć podczas wyjazdu na urlop.
Zaczęły się wakacje. Tysiące uczniów w naszym regionie poszło dziś po raz ostatni do szkoły. Do domu wracali ze świadectwami, na których były nie tylko same szóstki i piątki.
Piotrkowscy policjanci od 23 czerwca do 9 września będą pełnić służbę nad Zalewem Sulejowskim. Zabezpieczą oni znaczną część akwenu i linię brzegową położoną na południe między miejscowościami Swolszewice Duże - Zarzęcin.
Dzisiaj o godzinie 10.00 w Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się kolejne spotkanie prezentujące założenia projektu "Widzę - Reaguję 2010" realizowanego przez Urząd Miasta i Komendę Miejską Policji.
Wczoraj piotrkowscy policjanci zatrzymali na drogach naszego miasta i powiatu trzech nietrzeźwych kierujących.
W związku z budową nowego ronda u zbiegu ulic Łódzkiej, Wysokiej i Hutniczej w Piotrkowie godz. 9.00 - 11 maja zmieniła się organizacja ruchu w tym rejonie.
W ubiegłym roku piotrkowska policja odnotowała 5 proc. wzrost przestępstw wśród nieletnich. Rozprzestrzenianiu się skali tego zjawiska ma zapobiec zainaugurowana przez piotrkowską policję i Urząd Miasta kampania pod nazwą „Widzę-Reaguję”.
Fotoradar zaczyna się sprawdzać. Coraz wolniej jeżdżą po Piotrkowie zwłaszcza mieszkańcy miasta – zauważa Jacek Hofman – komendant Straży Miejskiej. Dodaje również, że to nie jest maszynka do robienia pieniędzy. Jego obsługa generuje przecież koszty, ale na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać.