W poniedziałek służby wojewody poinformowały o 31 kolejnych zakażeniach koronawirusem w Łódzkiem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jeden nowy przypadek odnotowano w powiecie piotrkowskim.
W województwie łódzkim jest 46 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Poinformowały w piątek służby wojewody. Są to osoby w wieku od 3. do 89. roku życia. Jeden nowy przypadek odnotowano w Piotrkowie Trybunalskim.
W trybie pilnym chcemy doprecyzować przepisy dotyczące zasłaniania nosa i ust m.in. tak, by właściciele sklepów mogli odmówić obsługi klientów, którzy tego obowiązku nie przestrzegają – powiedział PAP rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Powinno powstać prawo pozwalające na niewpuszczenie do sklepu klienta bez maski oraz na odmówienie obsługi takiej osoby - uważa Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Jak dodano, sklepy nie są w stanie samodzielnie wyegzekwować od kupujących noszenia masek.
Dziewięć traktorów, kilkunastu rolników – niewielką frekwencję miał protest hodowców trzody chlewnej, który odbył się w Srocku w piątek rano. Protestujący chcieli zwrócić uwagę na ciężką sytuację na rynku.
W zawiązku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przez jednego z pracowników, Urząd Miejski w Sulejowie został kilka dni temu zamknięty, po konsultacjach z komisarzem wyborczym i szefową piotrkowskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej ustalono, że do Urzędu będą wpuszczani tylko mieszkańcy, którzy chcą załatwić sprawy związane z drugą turą wyborów prezydenckich. Od kilku dni trwają testy pracowników UM na obecność SARS-COV2, u pierwszych przebadanych urzędników nie wykryto koronawirusa.
Zadania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sulejowie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i obsługą bieżących zdarzeń na terenie gminy Sulejów przejęli 9 lipca funkcjonariusze z komendy w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to oczywiście związane z epidemią koronawirusa, obsada sulejowskiej jednostki – podobnie jak w przypadku Urzędu Miejskiego w Sulejowie – trafiła na kwarantannę.
Prawie 17 tys. kierowców straciło prawo jazdy w 3 pierwszych miesiącach epidemii w Polsce z powodu przekroczenia prędkości. To blisko o 40% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W rekordowych województwach (łódzkim i śląskim) liczba odebranych dokumentów wzrosła prawie trzykrotnie.
Sytuacja związana z epidemią nadal wzbudza wiele dyskusji i kontrowersji. Czy służby są przygotowane na panującą sytuację i jak sobie z nią radzą? List do naszej redakcji obnaża wiele błędów i wad proceduralnych. List naszej czytelniczki publikujemy w całości.
Od czwartku na urologię w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie znów będą przyjmowani pacjenci. Oddział zamknięto, kiedy pod koniec czerwca u dwóch pracowników SSW stwierdzono zakażenie wirusem SARS-COV2.