Decyzję w tej sprawie podjął Sejmik Województwa Łódzkiego. Centrum swoją działalność rozpocznie 1 września 2021 r.
Jednym z kierunków w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, który cieszy się szczególną popularnością wśród studentów, jest pedagogika dostępna w formie jednolitych studiów magisterskich oraz I i II stopnia.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie wznowiła swoją działalność. Od poniedziałku czytelnicy mogą znowu korzystać z księgozbioru, ale już w nowej siedzibie przy ul. Wojska Polskiego 2.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim wznawia działalność. Od poniedziałku 18 maja do 26 czerwca placówka będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.00 -15.00, a we wtorki i czwartki w godz. 10.00 -17.00. To ostatnie dni w starej siedzibie, wkrótce bibliotekę czeka bowiem przeprowadzka.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim wznawia działalność w ograniczonym zakresie. Między 18 maja a 26 czerwca książnica będzie otwarta w poniedziałki, środy i piątki od 8:00 do 15:00 oraz we wtorki i czwartki od 10:00 do 17:00.
Już w 2019 roku do budynku przy Wojska Polskiego 2 w Piotrkowie miała przenieść się nasza Biblioteka Pedagogiczna. Tymczasem remont obiektu wciąż trwa? Jak długo jeszcze?
Pracownicy książnicy zapraszają do oglądania wystawy wypożyczonej z łódzkiego Oddziału IPN, zatytułowanej „Polskie Państwo Podziemne". Autorem wystawy jest Paweł Murawski. Do opracowania wystawy wykorzystano zdjęcia pochodzące z Archiwum IPN, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Studium Polski Podziemnej w Londynie, zbiorów Biblioteki Narodowej oraz zbiorów Ośrodka KARTA.
Ponad 40 osób sprawdziło swoją znajomość ortografii. Autorką tekstu, z którym zmierzyli się uczestnicy Dyktanda Piotrkowskiego jest Izabella Radke-Marczak, nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Z kolei lektorem był Bartosz Gumulec ze Stowarzyszenia Busola.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim i szkoły TEB Edukacja postanowiły reaktywować publiczne dyktando w naszym mieście.
W Bełchatowie już po raz czwarty odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa poruszająca problematykę zagrożeń społecznych. Jej celem było wzbudzenie refleksji nad tym, w jaki sposób działania z zakresu nauk pedagogicznych można wykorzystywać w pracy instytucji zajmujących się profilaktyką, wsparciem społecznym i resocjalizacją.